aviomarin efekty co to jest
Skutki DIMENHYDRINATUM tabletki, roztwór do wstrzykiwań. Efekty uboczne Aviomarin definicja. Jak.

Jak działa Aviomarin lek

Jak działa Aviomarin: Lek działa łagodnie antyalergicznie poprzez wpływ na receptory odpowiedzialne za objawy występujące w czasie reakcji uczuleniowych. Działa również uspokajająco i przeciwwymiotnie.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Aviomarin: DIMENHYDRINATUM

Aviomarin jest w formie: tabletki, roztwór do wstrzykiwań

Działanie Aviomarin zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu nudności, wymiotów, w leczeniu choroby Meniere'a oraz w chorobie lokomocyjnej.

Jak podawać Aviomarin: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej doraźnie lub co 8 godzin.Jeżeli cierpisz na chorobę lokomocyjną, pierwszą dawkę leku zażyj na 30 minut przed podróżą.U dzieci do 5 roku życia lek stosuje się w dawkach uzależnionych od wieku dziecka. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Lek w postaci injekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Aviomarin: Zawroty głowy, uczucie senności.Ból głowy, uczucie szybkiego, nierównego bicia serca.Niskie ciśnienie krwi.Nudności, wymioty. Gdyby pojawiły się takie dolegliwości jak: trudności z oddychaniem, halucynacje, drżenie, zaburzenia koordynacji, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Aviomarin zastosowania: Trudności związane z oddawaniem moczu.Niedokrwistość i inne zmiany w krwi.Uczucie suchości w jamie ustnej.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na jaskrę.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Leki nasenne, uspokajające, leki z grupy barbituranów.Leki przeciwdepresyjne.

Pamiętaj o: Unikaj prowadzenia samochodu i nie obsługuj skomplikowanych maszyn.

Składniki Aviomarin: Aviomarin (Pliva Kraków Zakłady Farmaceutyczne S.A.) tabletki 50mg, 5 tabl.

Nie używaj Aviomarin gdy: Napojów alkoholowych.Leków nasercowych.Neuroleptyków.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Aviomarin w słowniku Efekty uboczne A .