baclofen efekty co to jest
Skutki BACLOFENUM tabletki. Efekty uboczne Baclofen definicja. Jak działa Lek działa rozluźniająco.

Jak działa Baclofen lek

Jak działa Baclofen: Lek działa rozluźniająco na mięśnie, zmniejsza sztywność i napięcie mięśni. Działa również przeciwbólowo.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Baclofen: BACLOFENUM

Baclofen jest w formie: tabletki

Działanie Baclofen zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu stanów napięcia mięśni przy stwardnieniu rozsianym i przy innych chorobach ze wzmożonym napięciem mięśni.

Jak podawać Baclofen: Lek stosowany jest w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej co 8 godzin, w czasie posiłku.NIE NALEżY STOSOWAĆ LEKU U DZIECI DO 12 ROKU ŻYCIA.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Baclofen: Uczucie senności.

Efekty Baclofen zastosowania: Nudności.Uczucie słabości mięśni.Bóle lub zawroty głowy.Częste oddawanie moczu.Zaburzenia widzenia. Jeżeli powyższe działania nasilają się, zgłoś ten fakt lekarzowi.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na ten lek.O tym, że chorujesz na padaczkę lub miałeś jakiś napad drgawkowy.O tym, że chorujesz na chorobę Parkinsona.O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.O tym, że chorujesz na nerki.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Glikozydy naparstnicy (np. Digoksynę).Napoje alkoholowe.

Pamiętaj o: Unikaj prowadzenia samochodu i nie obsługuj skomplikowanych maszyn.Nie odstawiaj nagle leku. Zażywaj stopniowo coraz mniejsze dawki, tak jak ustalił lekarz. Najlepiej skontaktuj się z lekarzem, gdy zamierzasz odstawić lek.

Składniki Baclofen: Baclofen (Polpharma S.A. Starogardzkie Zakłady Farmaceutyczne) tabletki 10mg, 50 tabl.

Nie używaj Baclofen gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Baclofen w słowniku Efekty uboczne B .