biodacyna efekty co to jest
Skutki AMIKACINI SULFAS roztwór do wstrzykiwań. Efekty uboczne Biodacyna definicja. Jak działa Lek.

Jak działa Biodacyna lek

Jak działa Biodacyna: Lek należy do antybiotyków z grupy Aminoglikozydów. Działa bakteriobójczo na wiele grup bakterii.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Biodacyna: AMIKACINI SULFAS

Biodacyna jest w formie: roztwór do wstrzykiwań

Działanie Biodacyna zastosowanie: Używa się go do zwalczania różnych zakażeń bakteriami wrażliwymi na lek, np. zakażeń dróg moczowych, skóry, zakażeń ran po oparzeniach, przy zapaleniu otrzewnej.

Jak podawać Biodacyna: Lek podaje się ściśle według wskazań lekarza. W postaci iniekcji lek podawany jest wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny.Lek podaje się domięśniowo, podskórnie we wstrzyknięciach, a dożylnie we wstrzyknięciach lub wlewach. Leczenie nie trwa dłużej niż 10 dni. Jeżeli w ciągu pierwszych 3-5 dni leczenie nie przynosi poprawy, przerywa się je.

Skutki uboczne Biodacyna: Łagodne odczyny uczuleniowe, np. wysypka skórna, swędzenie, gorączka, a nawet niebezpieczne dla życia, w postaci wstrząsu anafilaktycznego.Zaburzenia słuchu i równowagi.Szum w uszach.Szkodliwe działanie na nerki.Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem. Zawiadom lekarza, gdy pojawią się: silny ból głowy, zawroty głowy, trudności z oddychaniem oraz utrata słuchu.

Efekty Biodacyna zastosowania: Zaburzenia w czynnościach wątroby.Bóle głowy.Porażenia mięśni (bardzo rzadko).

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że byłeś lub jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Aminoglikozydów.O tym, że leczyłeś się w przeszłości na zapalenie ucha wewnętrznego lub środkowego.O tym, że chorujesz na choroby nerek i wątroby lub na jedną z tych chorób.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz dziecko piersią.Poinformuj lekarza o innych lekach zażywanych w tym samym czasie.

Zapytaj lekarza: Leki moczopędne.Antybiotyk z grupy Cefalosporyn.

Pamiętaj o: Kontroluj słuch w trakcie leczenia. Informuj lekarza o jakichkolwiek niepokojących Cię objawach (np. szum w uszach, drżenie rąk).Kontynuuj leczenie według wskazań lekarza.

Składniki Biodacyna: Biodacyna (Bioton Sp. z o.o.) roztwór do wstrzykiwań 250mg/ml, 1 fiol. 2 ml

Nie używaj Biodacyna gdy:

Skutki uboczne Biodacyna w słowniku Efekty uboczne B .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: