cardin efekty co to jest
Skutki SIMVASTATINUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Cardin 40 definicja. Jak działa Obniża.

Jak działa Cardin 40 lek

Jak działa Cardin 40: Obniża stężenie cholesterolu całkowitego w surowicy krwi, zapobiega rozwojowi i powikłaniom miażdżycy.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Cardin 40: SIMVASTATINUM

Cardin 40 jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Cardin 40 zastosowanie: W leczeniu hipercholesterolemii pierwotnej, gdy leczenie dietetyczne okazało się niewystarczające.W chorobie wieńcowej z zaburzeniami lipidowymi.

Jak podawać Cardin 40: Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.Lek najczęściej przyjmuje się raz na dobę, wieczorem.Przed rozpoczęciem i w czasie leczenia powinno się stosować standardową dietę obniżającą poziom cholesterolu.W trakcie leczenia należy wykonywać okresowe oznaczenia poziomu lipidów w surowicy i modyfikować dawkę.

Skutki uboczne Cardin 40: Niestrawność i nudności.Bezsenność.Zaburzenia czucia.Biegunki lub zaparcia.Świąd i wysypki skórne.Niedokrwistość.

Efekty Cardin 40 zastosowania: Wzdęcia i bóle brzucha.Podwyższenie poziomu enzymów wątrobowych (aminotransferaz) w surowicy, które jest zwykle łagodne i przemijające.Gorączkę.Bóle mięśniowe.Łysienie.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na nerki lub wątrobę.O nadwrażliwości na ten lek.O tym, że chorujesz na rodzinną hiperholesterolemię.O tym, że spożywasz znaczne ilości alkoholu.O tym, że chorujesz na miopatię.Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Leki immunosupresyjne np. cyklosporynę, imuran.Środki wiążące kwasy żółciowe np. cholestyraminę.Inne leki obniżające poziom cholesterolu we krwi (fibraty, kwas nikotynowy)Leki przeciwkrzepliwe (Acenocumarol, Sintrom).Digoksynę.

Pamiętaj o: Leku nie należy stosować u dzieci.

Składniki Cardin 40: Cardin 40 (Schwarz Pharma Sp. z o.o.) tabletki powlekane 40mg, 30 tabl.

Nie używaj Cardin 40 gdy:

Skutki uboczne Cardin 40 w słowniku Efekty uboczne C .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: