ceclor efekty co to jest
Skutki CEFACLORUM granulat do przygotowania zawiesiny, subst. do przygotowania zawiesiny, kapsułki.

Jak działa Ceclor lek

Jak działa Ceclor: Lek należy do antybiotyków z grupy Cefalosporyn, których działanie jest podobne do bakteriobójczego działania penicylin.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Ceclor: CEFACLORUM

Ceclor jest w formie: granulat do przygotowania zawiesiny, subst. do przygotowania zawiesiny, kapsułki

Działanie Ceclor zastosowanie: Używa się go do zwalczania różnych zakażeń bakteriami wrażliwymi na lek, np. zakażeń gardła, uszu, skóry i dróg moczowych oraz innych narządów i tkanek.

Jak podawać Ceclor: Lek w kapsułkach przyjmowany jest doustnie, godzinę przed lub po posiłku, i należy popijać go wodą. Lek w postaci zawiesiny przyjmuje się doustnie według zaleceń lekarza. Pojemniczek z zawiesiną należy mocno wstrząsnąć przed użyciem.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Ceclor: Reakcje alergiczne, tzn. wysypki skórne, swędzenie, pokrzywka.Biegunki (mogą być groźne dla życia) oraz nudności i wymioty, które są najczęstszym działaniem ubocznym podczas stosowania leku.Szkodliwe działanie na nerki i wątrobę. Gdyby pojawiły się takie objawy jak: silna biegunka z domieszką krwi, trudności z oddychaniem, wysypka lub pokrzywka, uczucie zmęczenia, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Ceclor zastosowania: Przy długotrwałym stosowaniu -- rozwój grzybicy.Zaburzenia w krzepnięciu krwi.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Cefalosporyn lub Penicylin.O tym, że chorujesz na choroby nerek.O tym, że chorujesz na cukrzycę (możliwość fałszywych oznaczeń cukru w moczu).Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, zwłaszcza o stosowanych przy leczeniu dny moczanowej, np. Milurit.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Jeśli lekarz zadecyduje o odstawieniu leku, wyrzuć niezużyte ilości leku. Nie ma sensu przechowywanie go, gdyż może on stracić swoją skuteczność.Chroń lek przed światłem.

Składniki Ceclor: Ceclor (Eli Lilly Italia S.p.A.) granulat do przygotowania zawiesiny 250mg, 15 sasz. 3,17g granulatu

Nie używaj Ceclor gdy: Antybiotyków z grupy Aminoglikozydów, np. Gentamycyny, Tobramycyny.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Ceclor w słowniku Efekty uboczne C .