Jak działa Cimetidinum: Działanie leku polega na hamowaniu nadmiernego wydzielania soku żołądkowego w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.
Zagraniczna nazwa lekarstwa Cimetidinum: CIMETIDINUM
Cimetidinum jest w formie: tabletki powlekane
Działanie Cimetidinum zastosowanie: Lek stosuje się najczęściej w leczeniu choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, a także innych stanów chorobowych, w których błona śluzowa żołądka produkuje zbyt dużo soku żołądkowego (głównie kwasu solnego).
Jak podawać Cimetidinum: Przyjmuj lek co 6 godzin w czasie posiłku (np. godziny 6-12-18) i dodatkowo przed snem, w dawkach ustalonych przez lekarza.Nie przerywaj nagle stosowania leku, szczególnie w przypadku zażywania dużych dawek, ponieważ może to spowodować wystąpienie krwotoku.Przy leczeniu choroby wrzodowej przyjmuj lek przez okres około 4 tygodni. Lekarz może zalecić stosowanie leku przez dłuższy okres czasu w dawce podtrzymującej.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj dawki podwójnej, nawet jeśli nie przyjmiesz leku na czas!
Skutki uboczne Cimetidinum: Biegunki.Ból mięśni, bóle głowy i zawroty głowy.Senność.Na ogół objawy te są łagodne i mogą ulec dalszemu złagodzeniu lub zanikać w momencie przystosowywania się organizmu do obecności w nim leku.Gdyby jednak powyższe działania niepożądane nasiliły się i nie ustępowały lub pojawiały się inne niepokojące objawy, skontaktuj się z lekarzem.
Efekty Cimetidinum zastosowania: Obrzęk piersi.Gorączkę.Uczulenie na lek.Zwolnienie akcji serca.Zmiany na skórze.
Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na nerki lub wątrobę.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Zapytaj lekarza: Relanium, Elenium, Chlordiazepoksyd.Fenytoinę.Propranolol.Teofilinę.Metronidazol, Ketokonazol.
Pamiętaj o: Jeżeli zależy Ci na skuteczności leczenia, zaprzestań palenia papierosów.
Składniki Cimetidinum: Cimetidinum (ICN Polfa Rzeszów S.A.) tabletki powlekane 200mg, 100 tabl.
Nie używaj Cimetidinum gdy:
Skutki uboczne Cimetidinum w słowniku Efekty uboczne C .