crotamiton efekty co to jest
Skutki CROTAMITONUM maść. Efekty uboczne Crotamiton definicja. Jak działa Jest to lek, który działa.

Jak działa Crotamiton lek

Jak działa Crotamiton: Jest to lek, który działa przeciwświerzbowo, przeciwświądowo (niszczy pasożyty świerzbu).

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Crotamiton: CROTAMITONUM

Crotamiton jest w formie: maść

Działanie Crotamiton zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażenia świerzbowcem, przy występowaniu świądu odbytu i skóry. Działa słabo niszcząco na bakterie i grzyby chorobotwórcze.

Jak podawać Crotamiton: Lekiem należy smarować swędzące miejsca.W przypadku zakażenia świerzbowcem należy natrzeć całe ciało po uprzedniej kąpieli. Zabieg taki należy powtórzyć 1-2 razy, w odstępach 24 godzin.

Skutki uboczne Crotamiton: Zaczerwienienie skóry, uczucie ciepła.Podrażnienie, pieczenie lub świąd w miejscu stosowania leku.Gdy powyższe dolegliwosci niepożądane nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Crotamiton zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.O tym, że masz ostre zapalenie skóry.Powiadom lekarza, że jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży (szczególnie, jeżeli są to pierwsze trzy miesiące jej trwania), a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Chroń oczy przed lekiem!Jest to choroba zakaźna przenoszona przez kontakt osobisty, bieliznę, ręczniki i inne przedmioty. Używaj oddzielnych ręczników, pierz w gorącej wodzie bieliznę i pościel. Bieliznę osobistą poddaj dezynfekcji i nie używaj jej przez okres 6 tygodni. Myj i dezynfekuj wannę oraz inne naczynia, w których się kąpiesz lub myjesz. Dbaj o higienę osobistą.Nie odstępuj leku innym osobom oprócz członków najbliższej rodziny, którzy również powinni być w tym samym czasie leczeni. Lek został przepisany wyłącznie dla Ciebie i Twojej rodziny.

Składniki Crotamiton: Crotamiton (Farmapol Sp. z o.o. Zakład Chemiczno-Farmaceutyczny) maść 100mg/g, 1 op. 40 g

Nie używaj Crotamiton gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Crotamiton w słowniku Efekty uboczne C .