dalacin efekty co to jest
Skutki CLINDAMYCINUM kapsułki, granulat do przygotowania roztworu. Efekty uboczne Dalacin C.

Jak działa Dalacin C lek

Jak działa Dalacin C: Lek należy do antybiotyków z grupy Linkozamidów.Silnie działa niszcząco na niektóre gatunki bakterii (gronkowce, paciorkowce i inne).

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Dalacin C: CLINDAMYCINUM

Dalacin C jest w formie: kapsułki, granulat do przygotowania roztworu

Działanie Dalacin C zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, zwłaszcza gronkowcem złocistym, zapaleń gardła i migdałków podniebiennych oraz zakażeń dróg moczowych.

Jak podawać Dalacin C: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej co 6 godzin. Lek przyjmuje się w czasie spożywania posiłków i popija wodą.U dzieci lek stosuje się od 2 miesiąca życia, w dawkach uzależnionych od wieku. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Lek w postaci injekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Dalacin C: Nudności i wymioty.Biegunka.Bóle w obrębie jamy brzusznej.Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Dalacin C zastosowania: Odczyny uczuleniowe (pokrzywkę, gorączkę, świąd).Zaburzenia czynności wątroby.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na lek lub któryś z antybiotyków z grupy Linkozamidów.Czy chorujesz na chorobę wątroby lub nerek albo obu narządów jednocześnie.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Erytromycynę.Tubokurarynę.Sukcynylocholinę.

Pamiętaj o: Nie przerywaj leczenia, nawet gdy ustąpią objawy chorobowe.Kontynuuj przyjmowanie leku, tak jak zalecił Ci lekarz.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Dalacin C: Dalacin C (Pharmacia & Upjohn N.V./S.A.) kapsułki 150mg, 100 kaps.

Nie używaj Dalacin C gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Dalacin C w słowniku Efekty uboczne D .