danoval efekty co to jest
Skutki DANAZOLUM kapsułki. Efekty uboczne Danoval definicja. Jak działa Hamuje syntezę i uwalnianie.

Jak działa Danoval lek

Jak działa Danoval: Hamuje syntezę i uwalnianie hormonów działających na funkcje płciowe, takich jak gonadotropiny przysadkowe. Działa słabo androgennie.Wywołuje pseudomenopauzę z zahamowaniem owulacji i brakiem krwawień miesięcznych. Po przerwaniu leczenia czynność gruczołów wraca do normy.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Danoval: DANAZOLUM

Danoval jest w formie: kapsułki

Działanie Danoval zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu endometriozy (zaburzenie funkcji błony śluzowej macicy), włóknisto-torbielowatych zmian gruczołu piersiowego, przerostu gruczołu piersiowego u dziewcząt.

Jak podawać Danoval: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza.Najczęściej stosuje się 2 lub 4 razy na dobę w równych odstępach czasu.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Danoval: Trądzik, łojotok.Nudności, wymioty.Bóle i zawroty głowy.Wzrost masy ciała.Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Danoval zastosowania: Zmianę barwy głosu.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na wątrobę lub nerki, lub oba narządy jednocześnie.O tym, że chorujesz na serce.O tym, że chorujesz na padaczkę.O zauważonych dolegliwościach ubocznych.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Leki przeciwzakrzepowe.

Pamiętaj o: Podczas leczenia nie należy przyjmować hormonalnych leków antykoncepcyjnych.Nie należy stosować dłużej niż sześć miesięcy!Jeżeli jesteś kobietą, rozpocznij przyjmowanie leku w 1-szym dniu cyklu.

Składniki Danoval: Danoval (Krka d.d., Novo mesto) kapsułki 100mg, 100 kaps.

Nie używaj Danoval gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Danoval w słowniku Efekty uboczne D .