retard diacordin efekty co to jest
Skutki DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM tabletki powlekane o przedłużonym działaniu. Efekty uboczne.

Jak działa Diacordin Retard lek

Jak działa Diacordin Retard: Należy do klasy leków zwanych ,,blokerami kanału wapniowego".Blokuje on napływ jonu wapnia (Ca++) do wnętrza komórki sercowej oraz komórki w ścianie naczyń krwionośnych. Powoduje to rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie przepływu krwi, a serce otrzymuje więcej tlenu.Diltiazem obniża także ciśnienie krwi, oszczędza w ten sposób serce i zmniejsza jego zapotrzebowanie na tlen.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Diacordin Retard: DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM

Diacordin Retard jest w formie: tabletki powlekane o przedłużonym działaniu

Działanie Diacordin Retard zastosowanie: Stosowany nadciśnieniu tętniczym oraz w leczeniu i zapobieganiu dusznicy bolesnej (zamostkowe bóle serca).

Jak podawać Diacordin Retard: Lek przyjmuje się doustnie, zazwyczaj co 12 godzin, przed posiłkami i przed snem.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej.

Skutki uboczne Diacordin Retard: Uczucie zmęczenia.Nudności.Utrata apetytu.Bóle głowy.Gdyby powyższe niepożądane dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Diacordin Retard zastosowania: Obrzęki kostek i stóp.Wysypkę skórną.Nieregularną akcję serca.Zaparcia.Kłopoty z oddychaniem. Gdyby pojawiły się powyższe dolegliwości, skontaktuj się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na wątrobę, nerki, przewlekłą niewydolność serca.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie a zwłaszcza o stosowaniu: Atenololu, Nadololu, Propranololu, Digoksyny.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie wolno nagle przerwać leczenia bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.Nie przemęczaj się podczas ćwiczeń fizycznych lub wysiłku.Nie zmieniaj gwałtownie pozycji swego ciała (ryzyko omdlenia, urazów).

Składniki Diacordin Retard: Diacordin Retard (Lečiva a.s.) tabletki powlekane o przedłużonym działaniu 90mg, 30 tabl.

Nie używaj Diacordin Retard gdy: Alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Diacordin Retard w słowniku Efekty uboczne D .