effox efekty co to jest
Skutki ISOSORBIDI MONONITRAS tabletki. Efekty uboczne Effox 20 definicja. Jak działa Lek działa.

Jak działa Effox 20 lek

Jak działa Effox 20: Lek działa rozkurczająco na mięśnie naczyń krwionośnych, doprowadzając do ich rozszerzania. Lek łagodzi ból serca, który wywołany jest skurczem naczyń i niedostatecznym dostarczaniem substancji odżywczych (głównie tlenu) do mięśnia sercowego.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Effox 20: ISOSORBIDI MONONITRAS

Effox 20 jest w formie: tabletki

Działanie Effox 20 zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu choroby niedokrwiennej serca, dusznicy bolesnej oraz w leczeniu długotrwającej niewydolności układu krążenia.

Jak podawać Effox 20: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Stosuje się go najczęściej dwa razy dziennie, co 12 godzin, w czasie spożywania posiłku.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Effox 20: Ból głowy (silny zwłaszcza na początku leczenia).Zawroty głowy.Nudności, wymioty.Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi i zwolnienie akcji serca, co może wyrazić się osłabieniem, sennością, czy nawet omdleniem.Zaczerwienienie skóry, wysypka na skórze.Wszystkie powyższe objawy mają na ogół charakter przejściowy i najczęściej stopniowo zanikają w miarę przystosowania organizmu do obecności w nim leku. Gdyby jednak nie ustępowały, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Effox 20 zastosowania: Uczucie szybkiego bicia serca.Zwolnienie czynności serca.Osłabienie i niepokój.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na ten lek.O tym, że chorujesz na jaskrę.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza: Nystatynę.Cordafen, Cordipin i inne leki blokujące tzw. kanał wapniowy.

Pamiętaj o: Szybko pojawiające się silne zaczerwienienie skóry oraz jej łuszczenie sugeruje uczulenie na ten lek. Zaprzestań wówczas przyjmowanie leku i zgłoś niezwłocznie ten fakt lekarzowi.Jeżeli zależy Ci na skuteczności leczenia, zaprzestań palenia papierosów i spożywania napojów alkoholowych.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Effox 20: Effox 20 (Schwarz Pharma Sp. z o.o.) tabletki 20mg, 100 tabl.

Nie używaj Effox 20 gdy: Alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Effox 20 w słowniku Efekty uboczne E .