elenium efekty co to jest
Skutki CHLORDIAZEPOXIDUM drażetki. Efekty uboczne Elenium definicja. Jak działa Lek działa na.

Jak działa Elenium lek

Jak działa Elenium: Lek działa na struktury mózgowe, efektem czego jest zmniejszenie niepokoju, lęku, ułatwia zasypianie.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Elenium: CHLORDIAZEPOXIDUM

Elenium jest w formie: drażetki

Działanie Elenium zastosowanie: Lek stosowany jest przy stanach lękowych, w leczeniu nerwic, nadmiernego pobudzenia ruchowego i psychicznego.

Jak podawać Elenium: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza.W trudnościach z zasypianiem stosuje się lek godzinę przed snem.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Elenium: Senność albo paradoksalne pobudzenie.Zawroty głowy.Niezborność ruchów. Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Elenium zastosowania: Niepokój.Żółtaczkę.Uzależnienie lekowe.

Poinformuj lekarza gdy: O zauważonych niepożądanych dolegliwościach.O tym, że jesteś uczulony na ten lek.O tym, że chorujesz na chorobę zwaną miastenia (nużliwość mięśni).Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Leki należące do grupy barbituranów.Leki przeciwpadaczkowe (Fenytoinę, Relanium, Klonazepam).Fentanyl, Morfinę, Pentazocynę.

Pamiętaj o: Jest to lek, który trzeba zażywać dokładnie, tak jak zalecił lekarz. Nie wolno go nadużywać.Przedawkowanie objawia się: zaburzeniami świadomości, niedociśnieniem, śpiączką, opóźnieniem reakcji odruchowych.Podczas zażywania leku nie prowadź pojazdów ani nie obsługuj urządzeń będących w ruchu.Dokładnie zapoznaj się z zaleceniami lekarza odnośnie stosowania leku. Zapytaj go o rzeczy, których nie rozumiesz.Nie odstępuj leku innym osobom. Lek został przepisany wyłącznie Tobie.Zawsze przechowuj lek w zamkniętym i oryginalnym opakowaniu. Sprawdź dokładnie termin ważności leku.Chroń lek przed dziećmi!

Składniki Elenium: Elenium (Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.) drażetki 5mg, 20 draż. w blistrach

Nie używaj Elenium gdy: Napojów alkoholowych.

Skutki uboczne Elenium w słowniku Efekty uboczne E .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: