encorton efekty co to jest
Skutki PREDNISOLONUM tabletki. Efekty uboczne Encorton definicja. Jak działa Prednizon należy do.

Jak działa Encorton lek

Jak działa Encorton: Prednizon należy do grupy hormonów zwanych glikokortykosteroidami. Jest produkowany w laboratoriach farmaceutycznych. Działa silnie przeciwzapalnie i przeciwuczuleniowo. Łatwo się wchłania z przewodu pokarmowego.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Encorton: PREDNISOLONUM

Encorton jest w formie: tabletki

Działanie Encorton zastosowanie: Stosowany jest w leczeniu stanów zapalnych o różnym pochodzeniu oraz chorób o podłożu alergicznym, np.:Przy leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów.Przy leczeniu niektórych chorób krwi.Przy leczeniu marskości wątroby.Przy leczeniu chorób alergicznych (astma, katar sienny).Przy leczeniu ostrej białaczki.Przy leczeniu chorób skórnych.

Jak podawać Encorton: Prednizon przyjmowany jest doustnie w tabletkach.Jeśli przyjmujesz go raz dziennie - przyjmuj lek w trakcie śniadania. Jeśli przyjmujesz więcej niż raz dziennie - przyjmuj lek w regularnych odstępach pomiędzy godziną rannego wstawania, a pójściem do łóżka.Pamiętaj! Jeśli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Encorton: Zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze.Osłabienie siły mięśniowej.Owrzodzenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy.

Efekty Encorton zastosowania: Nudności i wymioty.Wzmożony apetyt i przyrost wagi ciała.Zaburzenia miesiączkowania u kobiet.Gorsze gojenie się ran.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorowałeś lub chorujesz na gruźlicę.O tym, że chorujesz na cukrzycę.O tym, że chorujesz na chorobę nadciśnieniową.O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.O tym, że chorujesz na kamicę nerkową lub inne choroby nerek.O tym, że wykryto u Ciebie jaskrę (choroba oczu), zakażenia grzybicze skóry, oczu, odbytu. O tym, że stwierdzono u Ciebie chorobę zwaną miastenia, charakteryzującą się uogólnioną męczliwością mięśni.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz dziecko piersią.Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie.

Zapytaj lekarza: Luminal, Fenytoinę.

Pamiętaj o: Stosuj się dokładnie do wszelkich zaleceń lekarza prowadzącego. Lek ten jest ,,bronią obosieczną".Nie przerywaj leczenia bez wcześniejszego skontaktowania się z lekarzem prowadzącym.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie leczenia.Przechowuj tabletki w oryginalnym opakowaniu.Chroń lek przed dziećmi!

Składniki Encorton: Encorton (Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne POLFA) tabletki 10mg, 40 tabl. w fiolce

Nie używaj Encorton gdy: Napojów alkoholowych.Leków z grupy salicylanów, np. Aspiryny, Polopiryny.

Skutki uboczne Encorton w słowniku Efekty uboczne E .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: