erythromycinum efekty co to jest
Skutki ERYTHROMYCINUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Erythromycinum definicja. Jak działa Lek.

Jak działa Erythromycinum lek

Jak działa Erythromycinum: Lek należy do antybiotyków działających niszcząco na różne rodzaje bakterii, jest to lek mało toksyczny.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Erythromycinum: ERYTHROMYCINUM

Erythromycinum jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Erythromycinum zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zakażeń układu oddechowego (oskrzeli, płuc), zapalenia zatok bocznych nosa, trądzika pospolitego.

Jak podawać Erythromycinum: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek przyjmuje się 2 godziny przed spożyciem posiłku lub 2 godziny po jego spożyciu, popijając wodą. Najczęściej przyjmuje się go co 6 lub 12 godzin.Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Erythromycinum: Skórne objawy uczuleniowe (pokrzywka, świąd).Nudności, wymioty, ból brzucha.Gdy powyższe niepożądane dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Erythromycinum zastosowania: Przy dłuższym stosowaniu leku może nastąpić zakażenie grzybami.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na antybiotyk z grupy Erytromycyny (Makrolidów) lub Penicylin.O tym, że chorujesz na przewlekłe choroby układu oddechowego.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Penicylinę.

Pamiętaj o: Po ustąpieniu objawów chorobowych, przyjmowanie leku należy kontynuować jeszcze przez kilka dni zgodnie z zaleceniami lekarza.

Składniki Erythromycinum: Erythromycinum (Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.) tabletki powlekane 200mg, 16 tabl.

Nie używaj Erythromycinum gdy: Środków zmniejszających lepkość śluzu w drogach oddechowych z grupy acetylcysteiny (Mucosolvin, Fluimucil, Mucisol).

Skutki uboczne Erythromycinum w słowniku Efekty uboczne E .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: