fenactil efekty co to jest
Skutki CHLORPROMAZINI HYDROCHLORIDUM krople doustne, drażetki, roztwór do wstrzykiwań. Efekty.

Jak działa Fenactil lek

Jak działa Fenactil: Jest to lek należący do grupy tzw. neuroleptyków antypsychotycznych, działa przeciwwymiotnie.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Fenactil: CHLORPROMAZINI HYDROCHLORIDUM

Fenactil jest w formie: krople doustne, drażetki, roztwór do wstrzykiwań

Działanie Fenactil zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu schizofrenii, stanów maniakalnych i lękowych.W leczeniu przewlekłych wymiotów i czkawki, choroby alkoholowej.

Jak podawać Fenactil: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej stosuje się go co 8 godzin.Lek w postaci wlewów dożylnych i injekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.Dawki stosowane u dzieci są różne w zależności od wieku. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie!

Skutki uboczne Fenactil: Drżenia mięśni.Sztywność mięśniowa.Senność.Uczucie suchości w jamie ustnej.Kołatanie serca.Zaparcia.Uszkodzenie wątroby.Trudności w połykaniu.Gdy powyższe niepożądane dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Fenactil zastosowania: Wysypkę skórną.Podwójne widzenie.Zaburzenia miesiączkowania.Ginekomastię (powiększenie gruczołów piersiowych u mężczyzn).

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na ten lek.O tym, że chorujesz na jaskrę.O tym, że chorujesz na choroby wątroby.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz, szczególnie tych, których nie ustaliłeś z Twoim lekarzem.

Zapytaj lekarza: Sulfonamidy.Piramidon.Butapirazol.

Pamiętaj o: W czsie stosowania leku nie prowadż samochodu i nie obsługuj maszyn będących w ruchu.W czasie leczenia unikaj nadmiernego wysiłku fizycznego, nasłonecznienia, picia kawy, mocnej herbaty.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty (zwłaszcza dotyczące czynności wątroby).Będąc z wizytą u lekarza, przynieś ze sobą opakowania leków, które stosujesz, a których nazw nie pamiętasz.

Składniki Fenactil: Fenactil (Unia Zakłady Farmaceutyczno-Aerozolowe Spółdzielnia Pracy) krople doustne 40mg/g, 1 fl. 100 g

Nie używaj Fenactil gdy: Napojów alkoholowych.Leków z grupy Barbituranów.Narkotyków.Leków należących do grupy inhibitorów MAO (Deprenyl, Jumex, Nardil, Parnate, Segan, Selerin, Selenor).

Skutki uboczne Fenactil w słowniku Efekty uboczne F .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: