fluconazole efekty co to jest
Skutki FLUCONAZOLUM kapsułki. Efekty uboczne Fluconazole 50 definicja. Jak działa Jest to.

Jak działa Fluconazole 50 lek

Jak działa Fluconazole 50: Jest to antybiotyk przeciwgrzybiczy, który działa na grzyby, niszcząc ich błony komórkowe.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Fluconazole 50: FLUCONAZOLUM

Fluconazole 50 jest w formie: kapsułki

Działanie Fluconazole 50 zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń grzybiczych jamy ustnej, gardła, nosa oraz przewodu pokarmowego.Stosuje się go również w leczeniu zakażeń grzybiczych dróg oddechowych, moczowych, wsierdzia i otrzewnej.

Jak podawać Fluconazole 50: Lek stosowany jest z różną dawką, częstotliwością i przez różny okres w zależności od gatunku grzyba i miejsca zakażenia grzybiczego.Przyjmuj dokładnie ustaloną przez lekarza dawkę.NIE STOSUJ LEKU U DZIECI.Pamiętaj! Nie przyjmuj nigdy podwójnej dawki leku, nawet jeżeli zapomisz zażyć go na czas!

Skutki uboczne Fluconazole 50: Nudności, wymioty, wzdęcie brzucha, biegunka.Wysypka skórna, swędzenie skóry.Gdy powyższe niepożądane dolegliwości nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Fluconazole 50 zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedyś uczulenie na ten lek.Powiadom lekarza, że jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży (szczególnie, jeżeli są to trzy pierwsze miesiące jej trwania), a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Chlorpropamid, Diabetol, Glibenklamid i inne leki przeciwcukrzycowe.Fenytoinę, Rifampicynę.

Pamiętaj o: Unikaj prowadzenia samochodu i obsługiwania skomplikowanych maszyn.Jeżeli objawy nie ustępują po kilku dniach stosowania leku, lub wręcz nasilają się, poinformuj o tym lekarza.Jeżeli chorujesz na cukrzycę, w czasie stosowania leku systematycznie kontroluj poziom cukru we krwi.Grzybica jest chorobą zakaźną, przenoszoną przez kontakt osobisty, bieliznę i ręczniki. Używaj oddzielnych ręczników, pierz w gorącej wodzie bieliznę i pościel.Myj i dezynfekuj wannę oraz inne naczynia, w których się kąpiesz lub myjesz. Dbaj o higienę osobistą.

Składniki Fluconazole 50: Fluconazole 50 (Kutnowskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.) kapsułki 50mg, 14 kaps. w blistrach

Nie używaj Fluconazole 50 gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Fluconazole 50 w słowniku Efekty uboczne F .