medigox efekty co to jest
Skutki METILDIGOXINUM tabletki. Efekty uboczne Medigox definicja. Jak działa Lek należy do grupy.

Jak działa Medigox lek

Jak działa Medigox: Lek należy do grupy leków naparstnicowych. Działa na serce, zwiększając siłę jego skurczu i zwalniając akcję serca. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Medigox: METILDIGOXINUM

Medigox jest w formie: tabletki

Działanie Medigox zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu niektórych postaci niewydolności krążenia, zaburzeń rytmu serca.

Jak podawać Medigox: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący, najczęściej stosuje się go co 8 lub co 12 godzin.Lek stosowany jest doustnie.Inne dawki stosuje się na początku leczenia, a inne w tzw. leczeniu podtrzymującym.Dawki stosowane u dzieci są różne w zależności od wieku. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Medigox: Nudności i wymioty.Brak łaknienia.Ból głowy i zawroty głowy. Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Medigox zastosowania: Zaburzenia w rozpoznawaniu kolorów.Zaburzenia rytmu serca w postaci dodatkowych skurczów.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że przyjmujesz preparaty zawierające wapń lub potas.O tym, że chorowałeś na serce lub choroby układu krążenia.O tym, że chorujesz na choroby nerek.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Leki moczopędne (Furosemid, Hydrochlorotiazyd, Chlortalidon).Amfoterycynę B.Fenytoinę.Kolestyraminę.Fenobarbital, Ryfampicynę.

Pamiętaj o:

Składniki Medigox: Medigox (Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA) tabletki 0,1mg, 30 tabl. w blistrach

Nie używaj Medigox gdy: Preparatów zawierających wapń.Dużych dawek witaminy D.

Skutki uboczne Medigox w słowniku Efekty uboczne M .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: