minirin efekty co to jest
Skutki DESMOPRESSINI ACETAS tabletki. Efekty uboczne Minirin 0,1 definicja. Jak działa Lek jest.

Jak działa Minirin 0,1 lek

Jak działa Minirin 0,1: Lek jest syntetycznie otrzymaną substancją, która w organizmie ludzkim bierze udział w procesach regulujących wydalanie moczu oraz kurczenie się naczyń krwionośnych. Lek ten silniej od substancji naturalnej hamuje wydalanie moczu przez nerki, a znacznie słabiej działa na naczynia krwionośne.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Minirin 0,1: DESMOPRESSINI ACETAS

Minirin 0,1 jest w formie: tabletki

Działanie Minirin 0,1 zastosowanie: Lek znalazł zastosowanie w leczeniu ,,moczówki prostej", nadmiernego wydalania moczu spowodowanego innymi przyczynami. Znalazł również zastosowanie w leczeniu moczenia nocnego oraz jako test oceniający, jak nerki zagęszczają mocz.

Jak podawać Minirin 0,1: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Stosuje się dawkowanie indywidualne w zależności od przyczyny podawania leku i stanu chorego.Doustna dawka dobowa może się wahać od 0,1mg do 1,2 mg.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Minirin 0,1: W przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki mogą pojawić się bóle głowy, zaczerwienienie twarzy, podwyższone ciśnienie tętnicze, łagodne bóle brzucha w postaci uczucia skurczu czy nudności.Gdy powyższe dolegliwości wystąpiły i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Minirin 0,1 zastosowania: Objawy świadczące o uczuleniu na lek takie jak: gorączka, wysypka na skórze w postaci pokrzywki czy duszność spowodowana skurczeniem się światła dróg oddechowych. Zdarza się to rzadko, ale gdyby powyższe objawy pojawiły się, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że masz skłonności do uczuleń, również na inne leki.O tym, że zauważyłeś u siebie obrzęki.O tym, że chorujesz na nadciśnienie tętnicze.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży lub gdy, karmisz dziecko piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza: Indometacynę, doustny lek przeciwcukrzycowy, jakim jest Euklamin, gdy zażywasz Amizepin lub Clofibrat.

Pamiętaj o: Przechowuj lek w miejscu suchym i zaciemnionym.Podczas stosowania leku powinieneś ograniczyć podaż płynów do ilości zaspokajającej pragnienie.

Składniki Minirin 0,1: Minirin 0,1 (Ferring A/B) tabletki 0,1mg, 30 tabl.

Nie używaj Minirin 0,1 gdy:

Skutki uboczne Minirin 0,1 w słowniku Efekty uboczne M .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: