nipas efekty co to jest
Skutki ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + PROPYLI HYDROXYBENZOAS tabletki dozębodołowe. Efekty uboczne.

Jak działa Nipas lek

Jak działa Nipas: Zawarty w preparacie kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.Drugim składnikiem preparatu jest hydroksybenzoesan propylu, który wykazuje działanie przeciwgrzybicze oraz odkażające.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nipas: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + PROPYLI HYDROXYBENZOAS

Nipas jest w formie: tabletki dozębodołowe

Działanie Nipas zastosowanie: Preparat znalazł zastosowanie w stomatologii po zabiegach ekstrakcji zęba, po których wystąpił ból, doszło do zapalenia zębodołu, zapalenia kości.Rownież stosowany po zabiegach otwarcia ropni przyzębnych.

Jak podawać Nipas: Wkładkę do zębodołu stosuje się w liczbie od 1 do 3 jednocześnie. Można ją stosować kilka razy dziennie.

Skutki uboczne Nipas: Ponieważ lek stosowany jest miejscowo, nie należy spodziewać się działań ubocznych takich, jakie występują po ogólnym stosowaniu kwasu acetylosalicylowego.

Efekty Nipas zastosowania: Wyjątkowo rzadko może wystąpić reakcja uczuleniowa (wysypka, rumień) oraz skurcz oskrzeli.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na kwas acetylosalicylowy lub hydroksybenzoesan propylu.O tym, że chorujesz na astmę oskrzelową.O tym że masz zaburzenia krzepliwości.

Zapytaj lekarza: Miejscowo stosowany kwas acetylosalicylowy nie powinien wchodzić w interakcje z lekami przyjmowanymi ogólnie. Jednak poinformuj lekarza o jednocześnie stosowanych lekach.

Pamiętaj o: Gdy podczas stosowania wystąpią u Ciebie reakcje uczuleniowe, przerwij stosowanie preparatu i zgłoś się do lekarza.

Składniki Nipas: Nipas (Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy Galena) tabletki dozębodołowe 32mg, 100 tabl.

Nie używaj Nipas gdy: Podczas stosowania preparatów z kwasem acetylosalicylowym staraj się unikać spożywania alkoholu.

Skutki uboczne Nipas w słowniku Efekty uboczne N .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: