nitroglycerinum efekty co to jest
Skutki GLYCEROLI TRINITRAS tabletki podjęzykowe. Efekty uboczne Nitroglycerinum 1 definicja. Jak.

Jak działa Nitroglycerinum 1 lek

Jak działa Nitroglycerinum 1: Lek poprawia zaopatrzenie mięśnia sercowego w krew, przez co łagodzi ból serca, który spowodowany jest niedostatecznym dostarczaniem substancji odżywczych (głównie tlenu) do mięśnia sercowego.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nitroglycerinum 1: GLYCEROLI TRINITRAS

Nitroglycerinum 1 jest w formie: tabletki podjęzykowe

Działanie Nitroglycerinum 1 zastosowanie: Lek ma zastosowanie przy leczeniu choroby niedokrwiennej serca, dusznicy bolesnej.Przy zawale mięśnia sercowego.

Jak podawać Nitroglycerinum 1: W CZASIE ATAKU BÓLU ZA MOSTKIEMPrzyjmij natychmiast lek. Włóż tabletkę pod język.W czasie przyjmowania leku usiądź, aby zapobiec ewentualnym zawrotom głowy i omdleniu.Do czasu rozpuszczenia się tabletki jak najrzadziej połykaj ślinę.Nie połykaj tabletki przeznaczonej do stosowania pod językiem.

Skutki uboczne Nitroglycerinum 1: Bóle głowy.Nudności bądź wymioty.Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi i zwolnienie akcji serca, co może się wyrazić osłabieniem, sennością czy nawet omdleniem.Zaczerwienienie skóry.Wszystkie te objawy mają na ogół przejściowy charakter i najczęściej stopniowo zanikają w miarę przystosowywania organizmu do obecności działającego w nim leku.Gdy powyższe dolegliwości nie ustępują, nasilają się i stają się dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Nitroglycerinum 1 zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na jaskrę.O uczuleniu na nitroglicerynę.Poinformuj lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie, jeżeli zażywasz inne preparaty działające na mięsień sercowy i układ krążenia.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Gdy ból nie ustępuje po kilku minutach od przyjęcia dawki (ustalonej przez lekarza), skontaktuj się z lekarzem.Silne i szybko pojawiające się zaczerwienienie oraz łuszczenie skóry sugeruje uczulenie na lek.Gdy po pewnym okresie stosowania ustalonej przez lekarza dawki ból nie ustępuje (może wystąpić zbyt słaby efekt działania leku), skontaktuj się z lekarzem.Pamiętaj o stałym noszeniu przy sobie opakowania z tabletkami!W czasie stosowania leku utrzymuj systematyczny kontakt z lekarzem prowadzącym.Jeżeli zależy ci na skuteczności leczenia, zaprzestań palenia papierosów i spożywania alkoholu.Jeżeli przeczuwasz zaistnienie sytuacji mogącej wywołać atak bólowy za mostkiem, przyjmij zapobiegawczo tabletkę.

Składniki Nitroglycerinum 1: Nitroglycerinum 1 (ARGON Zakład Farmaceutyczny Spółka Akcyjna) tabletki podjęzykowe 1mg, 20 tabl. w fiolce

Nie używaj Nitroglycerinum 1 gdy: Nystatyny.

Skutki uboczne Nitroglycerinum 1 w słowniku Efekty uboczne N .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: