nystatin efekty co to jest
Skutki NYSTATINUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Nystatin definicja. Jak działa Jest to.

Jak działa Nystatin lek

Jak działa Nystatin: Jest to antybiotyk przeciwgrzybiczy. Działa na grzyby poprzez niszczenie ich błony komórkowej.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nystatin: NYSTATINUM

Nystatin jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Nystatin zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń jamy ustnej, gardła, nosa, pochwy i warg sromowych oraz przewodu pokarmowego, wywołanych przez grzyby chorobotwórcze.

Jak podawać Nystatin: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.Doustnie lek stosowany jest najczęściej co 6 lub co 8 godzin, w trakcie posiłku.Przyjmuj dokładnie ustaloną przez lekarza dawkę.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Nystatin: Nudności, wymioty, biegunka.Gdy powyższe niepożądane objawy nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.Gdy wystąpi uczucie podrażnienia w pochwie (rzadko), zgłoś to lekarzowi.

Efekty Nystatin zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.Poinformuj lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Stosuj lek tak długo, jak zalecił Ci lekarz, nawet jeśli wydaje Ci się, że objawy choroby ustąpiły.Grzybica jest chorobą zakaźną przenoszoną przez kontakt osobisty, bieliznę i ręczniki. Używaj oddzielnych ręczników, pierz w gorącej wodzie bieliznę i pościel. Myj i dezynfekuj wannę oraz inne naczynia, w których się kąpiesz lub myjesz. Dbaj o higienę osobistą.Nie odstępuj leku innym osobom. Lek został przepisany wyłącznie dla Ciebie. Jeżeli zakażenie dotyczy narządow płciowych, jednocześnie powinien się leczyć partner seksualny.

Składniki Nystatin: Nystatin (RAO Biopreparat) tabletki powlekane 500000j.m., 20 tabl.

Nie używaj Nystatin gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nystatin w słowniku Efekty uboczne N .