ospen efekty co to jest
Skutki PHENOXYMETHYLPENICILLINUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Ospen definicja. Jak działa Lek.

Jak działa Ospen lek

Jak działa Ospen: Lek należy do grupy Penicylin półsyntetycznych. Działa bakteriobójczo na różne gatunki bakterii.Nie ulega rozkładowi w kwaśnym soku żołądka.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Ospen: PHENOXYMETHYLPENICILLINUM

Ospen jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Ospen zastosowanie: Używa się jej przy zakażeniach wywołanych przez bakterie wrażliwe na lek, np. anginie, zapaleniu okrzeli i płuc, zapaleniu ucha środkowego, przy zakażeniach przewodu pokarmowego (zapaleniu pęcherzyka żółciowego), dróg moczowych.

Jak podawać Ospen: Doustnie przyjmuje się lek w postaci tabletek i zawiesiny, w dawkach przepisanych przez lekarza, przed spożyciem posiłku, popijając wodą. Zwykle przyjmuje się lek co 8 lub co 6 godzin.U dzieci lek stosuje się do 4 miesiąca życia, w dawkach uzależnionych od wieku dziecka. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet wówczas gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nieprzyjętej!

Skutki uboczne Ospen: Mogą wystąpić odczyny alergiczne łagodne: świąd, wysypka skórna, gorączka, oraz groźne dla życia, w postaci wstrząsu anafilaktycznego.Nudności i wymioty.Zwykle powyższe dolegliwości są łagodne. Gdyby jednak nasilały się i stały dokuczliwe, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Ospen zastosowania: Stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej.Wtórne zakażenie wywołane grzybami chorobotwórczymi (głównie przy dłuższym stosowaniu).

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Penicylin lub Cefalosporyn. O tym, że chorowałeś lub chorujesz na choroby alergiczne, takie jak np. astma, katar sienny.Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie, a zwłaszcza o tych nie uzgodnionych z Twoim lekarzem.

Zapytaj lekarza: Neomycynę stosowaną doustnie.Leki zobojętniające sok żołądkowy.Doustne leki przeciwzakrzepowe.Leki stosowane w leczeniu chorób reumatycznych, Polopirynę i inne leki z grupy salicylanów.

Pamiętaj o: Nie przerywaj leczenia po 2-3 dniach, nawet jeśli Twój stan zdrowia znacznie się poprawił. Część bakterii może bowiem przeżyć i rozmnożyć się ponownie, powodując nawrót zakażenia.Przynieś wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci lekarz w czasie leczenia.

Składniki Ospen: Ospen (Biochemie GmbH - Tirol) tabletki powlekane 1500000j.m., 500 tabl.

Nie używaj Ospen gdy: Antybiotyków z grupy Tetracyklin -- zmniejszają one skuteczność bakteriobójczego działania leku.Chloramfenikolu (Chlorocidu).

Skutki uboczne Ospen w słowniku Efekty uboczne O .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: