ostelavit efekty co to jest
Skutki COLECALCIFEROLUM tabletki. Efekty uboczne Ostelavit definicja. Jak działa Witamina D3 jest.

Jak działa Ostelavit lek

Jak działa Ostelavit: Witamina D3 jest jedną z witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Reguluje gospodarkę wapniowo-fosforową. Odgrywa zasadniczą rolę w ułatwianiu wchłaniania wapnia i fosforu w jelitach oraz wapnienia kości. Reguluje również wydalanie wapnia i fosforu przez nerki.Odpowiednia ilość witaminy D3 zapobiega powstawaniu krzywicy.Najbogatszym źródłem witaminy jest tran. Poza tym, źródłem tej witaminy są następujące ryby: sardynka, śledź, łosoś, makrele.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Ostelavit: COLECALCIFEROLUM

Ostelavit jest w formie: tabletki

Działanie Ostelavit zastosowanie: Głównym wskazaniem jest zapobieganie i leczenie krzywicy.TężyczkaŁuszczycaTrądzik młodzieńczyZapobieganie rozmiękaniu kości.Niedoczynność przytarczyc.Jako leczenie wspomagające w osteoporozie.

Jak podawać Ostelavit: Witaminę D3 podajemy doustnie w postaci tabletek.Profilaktyka krzywicy: podajemy zazwyczaj od 3 tygodnia życia noworodka do 1 roku życia 400-1000 j.m na dobę; wcześniaki i dzieci z ciąż mnogich - 2500 j.m wit. D3 na dobę od 10 dnia życia.W leczeniu krzywicy stosuje się dawki od 4-10 tys j.m na dobę przez 4-6 tygodni; do 4 tys w j.m przez 4-6 tygodni w krzywicy łagodnej niepełnoobjawowej.

Skutki uboczne Ostelavit: Objawy zatrucia: mdłości i wymioty, utrata łaknienia.Bóle głowy, osłabienie, zmniejszenie masy ciała.

Efekty Ostelavit zastosowania: Niewydolność krążenia, nadciśnienie.Niewydolność nerek.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś w ciąży.O tym, że chorujesz na nadczynność tarczycy.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Leki tiazydoweLeki przeciwpadaczkoweRyfampicynęCholestyraminę

Pamiętaj o: Nie należy przyjmować różnych preparatów zawierających witaminę D.Jeśli zauważysz, że występują u Ciebie lub Twojego dziecka niepożądane skutki przyjmowania preparatu natychmiast zgłoś to lekarzowi.

Składniki Ostelavit: Ostelavit (Glaxo Wellcome S.A.) tabletki 25mcg, 30 tabl.

Nie używaj Ostelavit gdy:

Skutki uboczne Ostelavit w słowniku Efekty uboczne O .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: