poldoxin efekty co to jest
Skutki DOXEPINUM HYDROCHLORIDUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Poldoxin definicja. Jak działa.

Jak działa Poldoxin lek

Jak działa Poldoxin: Lek wywiera działanie przeciwdepresyjne.Znosi uczucie lęku, polepsza nastrój.Pełne działanie leku objawia się dopiero po kilku lub kilkunastu dniach stosowania.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Poldoxin: DOXEPINUM HYDROCHLORIDUM

Poldoxin jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Poldoxin zastosowanie: Lek ma zastosowanie w leczeniu depresji endogennej, przy stanach depresyjnych i lękowych, w przebiegu chorób organicznych.Stosowany jest także w leczeniu nerwic narządowych oraz bezsenności pochodzenia psychicznego.

Jak podawać Poldoxin: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Zwykle zażywa się go co 8 godzin.NIE NALEŻY STOSOWAĆ U DZIECI DO 12 ROKU ŻYCIA.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie!

Skutki uboczne Poldoxin: Senność, która ustępuje w miarę trwania leczenia.Wysychanie błon śluzowych jamy ustnej, nosa, dróg oddechowych.Trudności w oddawaniu moczu, zaparcia.Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Poldoxin zastosowania: Zawroty głowy, zmęczenie i osłabienie.

Poinformuj lekarza gdy: O zauważonych dolegliwościach ubocznych.O tym, że chorujesz na jaskrę.O tym, że chorujesz na choroby układu krążenia.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Altramet (Histodil, Tagamet).Leki należące do grupy barbituranów.Meprobamat.

Pamiętaj o: Nie zmieniaj nagle pozycji ciała z leżącej lub siedzącej na stojącą, gdyż może to prowadzić do zawrotów głowy i omdleń.Dawkowanie leku ustala lekarz.Podczas leczenia nie prowadź samochodu oraz nie obsługuj maszyn będących w ruchu.

Składniki Poldoxin: Poldoxin (Polpharma S.A. Starogardzkie Zakłady Farmaceutyczne) tabletki powlekane 25mg, 30 tabl. w blistrach

Nie używaj Poldoxin gdy: Alkoholu. Leków należących do grupy inhibitorów MAO (Deprenyl, Jumex, Nardil, Parnate, Segan, Selerin, Selenor).

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Poldoxin w słowniku Efekty uboczne P .