pozitan efekty co to jest
Skutki KETOTIFENUM tabletki. Efekty uboczne Pozitan definicja. Jak działa Nie dopuszcza do.

Jak działa Pozitan lek

Jak działa Pozitan: Nie dopuszcza do pojawienia się reakcji uczuleniowych ze strony oskrzeli i innych narządów. Hamuje uwalnianie histaminy z komórek tucznych.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Pozitan: KETOTIFENUM

Pozitan jest w formie: tabletki

Działanie Pozitan zastosowanie: Przy zapobieganiu napadom dychawicy oskrzelowej.W alergicznym nieżycie nosa, alergicznym zapaleniu skóry, uczuleniu wieloukładowym.

Jak podawać Pozitan: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący, najczęściej 2 razy dziennie (rano i wieczorem), podczas spożywania posiłku.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie!

Skutki uboczne Pozitan: Wzmożony apetyt.Uczucie suchości w jamie ustnej.Senność.Powyższe niepożądane działania mogą występować na początku stosowania leku i powinny ustąpić po kilku dniach. Jeżeli objawy te nie będą ustępowały, lub wręcz nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Pozitan zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Leki uspokajające i nasenne.Leki stosowane w leczeniu alergii, działające na receptory histaminowe.

Pamiętaj o: W czasie stosowania leku nie wolno prowadzić samochodu i obsługiwać maszyn wymagających koncentracji uwagi.W początkowym okresie stosowania leku nie można nagle odstawić stosowanych wcześniej innych leków przeciwhistaminowych, takich jak leki sterydowe.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.Zawsze przechowuj lek w zamkniętym i oryginalnym opakowaniu. Przygotowany syrop przechowuj w ciemnym, suchym miejscu.

Składniki Pozitan: Pozitan (Glaxo Wellcome S.A.) tabletki 1mg, 50 tabl. w blistrach

Nie używaj Pozitan gdy: Alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Pozitan w słowniku Efekty uboczne P .