promethazine efekty co to jest
Skutki PROMETHAZINI HYDROCHLORIDUM syrop. Efekty uboczne Promethazine definicja. Jak działa Jest to.

Jak działa Promethazine lek

Jak działa Promethazine: Jest to lek o działaniu przeciwalergicznym. Wykazuje również działanie nasenne i przeciwwymiotne.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Promethazine: PROMETHAZINI HYDROCHLORIDUM

Promethazine jest w formie: syrop

Działanie Promethazine zastosowanie: Lek stosowany jest przy leczeniu objawów alergicznych (łzawienie oczu, katar sienny, swędzenie skóry itp.),Przy nudnościach, wymiotach.Przy leczeniu świądu różnego pochodzenia.Przed i po zabiegach operacyjnych.Przy wspomaganiu działania leków przeciwbólowych.

Jak podawać Promethazine: DOROŚLI I DZIECI OD 10 ROKU ŻYCIALek przyjmujemy doustnie, 1-3 razy dziennie, w dawkach ustalonych przez lekarza.Bardzo istotne jest dokładne przyjmowanie ustalonej dawki.DZIECIZapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!Osoby w starszym wieku powinny przyjmować mniejsze dawki.

Skutki uboczne Promethazine: Zawroty głowy, senność, zmęczenie, bóle głowy.Niepokój psychiczny i ruchowy.Brak apetytu, nudności, wymioty, biegunki.Uczucie suchości w jamie ustnej.Wysypka skórna, pokrzywka.Żółte zabarwienie skóry lub białkówek oczu.Lek używany dokładnie według zaleceń lekarza rzadko wywołuje niepożądane działania.Gdy niepożądane działania nie ustępują, nasilają się i stają dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Promethazine zastosowania: Trudności z oddawaniem moczu lub bólu w czasie oddawania moczu.Utraty apetytu.Poczucia nerwowości.Uczucia szybkiego bicia serca.Intensywnego pocenia się. Działania te powinny ustąpić w miarę przystosowywania się organizmu do obecności w nim leku. Jeżeli jednak nasilają się i nie ustępują, skontaktuj się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na nadciśnienie tętnicze.O tym, że jesteś chory na jaskrę.O trudnościach z oddawaniem moczu.O chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie o lekach działających na centralny układ nerwowy (takich jak leki nasenne, inne leki przeciwalergiczne, silne leki przeciwbólowe, leki przeciwdepresyjne, z grupy barbituranów itp.).O chorobie serca.O chorobie tarczycy.Poinformuj lekarza, jeżeli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Leki działające na centralny układ nerwowy (leki nasenne, uspokajające, przeciwdepresyjne, silne leki przeciwbólowe, inne leki przeciwalergiczne).

Pamiętaj o: Unikaj prowadzenia samochodu i nie obsługuj skomplikowanych maszyn.Unikaj przebywania na słońcu.

Składniki Promethazine: Promethazine (Aflopa Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe) syrop 5mg/5 ml, 1 fl. 150 ml

Nie używaj Promethazine gdy: W czasie stosowania prometazyny unikaj przyjmowania napojów alkoholowych

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Promethazine w słowniku Efekty uboczne P .