rantaksym efekty co to jest
Skutki CEFOTAXIMUM proszek do przygotowania roztworu. Efekty uboczne Rantaksym definicja. Jak.

Jak działa Rantaksym lek

Jak działa Rantaksym: Lek należy do antybiotyków z grupy Cefalosporyn i wykazuje działanie bakteriobójcze, podobne do działania antybiotyków z grupy Penicylin.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Rantaksym: CEFOTAXIMUM

Rantaksym jest w formie: proszek do przygotowania roztworu

Działanie Rantaksym zastosowanie: Używa się go do zwalczania różnych zakażeń bakteriami wrażliwymi na lek, np. zakażeń układu moczowego, oddechowego oraz przy zakażeniach ginekologicznych. Jest mało toksyczny, dlatego też często jest stosowany u dzieci, noworodków, wcześniaków oraz przy leczeniu zakażeń opon mózgowo-rdzeniowych.

Jak podawać Rantaksym: Lek przyjmuje się w postaci zastrzyku domięśniowego lub dożylnego albo w postaci obydwu tych zastrzyków naraz, po uprzednim rozpuszczeniu suchej substancji leku w wodzie destylowanej. Lek można podawać również w kroplówce dożylnej.Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.

Skutki uboczne Rantaksym: Występują rzadko i są łagodniejsze niż w przypadku stosowania innych Cefalosporyn.Mogą wystąpić m.in. reakcje uczuleniowe w postaci pokrzywki, gorączki, świądu.Nudności i wymioty.Biegunki (nieraz groźne dla życia). Gdyby pojawiły się takie objawy jak: silna biegunka, uczucie zmęczenia i znużenia oraz trudności w oddychaniu, skontaktuj sie z lekarzem.

Efekty Rantaksym zastosowania: Grzybicę (po dłuższym stosowaniu leku).

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Cefalosporyn lub Penicylin.O tym, że chorujesz na choroby nerek.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o:

Składniki Rantaksym: Rantaksym (Ranbaxy Laboratoires Ltd, New Delhi) proszek do przygotowania roztworu 2g, 1 fiol.

Nie używaj Rantaksym gdy: Antybiotyków z grupy Aminoglikozydów, np. Gentamycyny, Tobramycyny.Silnych leków moczopędnych, np. Furosemidu.

Skutki uboczne Rantaksym w słowniku Efekty uboczne R .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: