retin efekty co to jest
Skutki TRETINOINUM krem. Efekty uboczne Retin A definicja. Jak działa Jest to lek składający się z.

Jak działa Retin A lek

Jak działa Retin A: Jest to lek składający się z witaminy A i substancji powodującej złuszczanie naskórka.Poprawia również aktywność powstawania naskórka pokrywającego blizny.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Retin A: TRETINOINUM

Retin A jest w formie: krem

Działanie Retin A zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu trądziku, zwłaszcza zaskórnikowego i pospolitego, oraz w stanach nadmiernego rogowacenia naskórka.

Jak podawać Retin A: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz, najczęściej lek stosowany jest 1 raz dziennie.Przed posmarowaniem skóry lekiem należy ją dokładnie umyć i wysuszyć. Najlepiej jest stosować lek na noc.Zwykle poprawa następuje po 4-6 tygodniach stosowania leku, a wyleczenie po około 12 tygodniach.

Skutki uboczne Retin A: Przejściowe podrażnienie skóry w postaci zaczerwienienia i pieczenia.Działania te nie są powodem zaprzestania kuracji. Najczęściej ustępują one po kilku dniach stosowania leku.

Efekty Retin A zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz dziecko piersią.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Ze względu na dosyć długi okres leczenia nie zniechęcaj się niedostatecznym może efektem w ciągu pierwszych tygodni stosowania leku.UWAGA! Podczas kuracji unikać nasłonecznienia oraz kontaktu preparatu ze spojówkami i błonami śluzowymi!Zawsze przechowuj lek w zamkniętym i oryginalnym opakowaniu, w suchym, chłodnym miejscu; chroń go przed światłem i wilgocią.

Składniki Retin A: Retin A (Cilag AG) krem 0,5mg/g, 1 op. 30 g

Nie używaj Retin A gdy:

Skutki uboczne Retin A w słowniku Efekty uboczne R .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: