tadroxil efekty co to jest
Skutki CEFADROXILUM kapsułki, granulat do przygotowania zawiesiny. Efekty uboczne Tadroxil.

Jak działa Tadroxil lek

Jak działa Tadroxil: Lek należy do antybiotyków z grupy cefalosporyn, których działanie jest podobne do bakteriobójczego działania penicylin.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Tadroxil: CEFADROXILUM

Tadroxil jest w formie: kapsułki, granulat do przygotowania zawiesiny

Działanie Tadroxil zastosowanie: W zwalczaniu różnych zakażen bakteriami wrażliwymi na lek, takich jak na przykład: zapalenie migdałków, gardła, uszu, zatok obocznych nosa, zapalenia oskrzeli, płuc, zapalenia jelit i skóry.

Jak podawać Tadroxil: Lek przyjmuje się doustnie w postaci kapsułek i zawiesiny, a jego dawkę i częstotliwość przyjmowania ustala lekarz prowadzący.Zwykle stosuje się lek co 12 godzin. Dawki stosowane u dzieci zależą od wagi dziecka. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Lek można przyjmować w czasie lub po posiłku jak i na czczo.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Tadroxil: Reakcje uczuleniowe takie jak: swędzenie skóry, wysypka na skórze, pokrzywka i obrzęk (występują rzadko).Nudności, wymioty, niestrawność, bóle i zawroty głowy. Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Tadroxil zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że stwierdzono u Ciebie uczulenie na ten lek lub inne antybiotyki z grupy Cefalosporyn, lub Penicylinę.O tym, że chorujesz na cukrzycę.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza: Antybiotyki z grupy aminoglikozydów (Gentamycynę, Amikin), Sefril, Probenecid (Benemid), Kolistynę, leki moczopędne.

Pamiętaj o: Przy zbyt długim stosowaniu leku może dojść do nadkażenia bakteriami opornymi na działanie leku, grzybami lub drożdżakami.W czasie leczenia próba na obecność cukru w moczu może być fałszywie dodatnia.

Składniki Tadroxil: Tadroxil (Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.) kapsułki 500mg, 12 kaps.

Nie używaj Tadroxil gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Tadroxil w słowniku Efekty uboczne T .