thioridazin efekty co to jest
Skutki THIORIDAZINI HYDROCHLORIDUM drażetki. Efekty uboczne Thioridazin definicja. Jak działa Lek.

Jak działa Thioridazin lek

Jak działa Thioridazin: Lek działa uspokajająco poprzez wpływ na ośrodkowy układ nerwowy.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Thioridazin: THIORIDAZINI HYDROCHLORIDUM

Thioridazin jest w formie: drażetki

Działanie Thioridazin zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu nerwic ze stanami lękowymi, w leczeniu zaburzeń emocjonalnych u dzieci i stanów napięcia nerwowego, w leczeniu schizofrenii i innych chorób psychicznych.

Jak podawać Thioridazin: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej co 6 lub co 8 godzin.Dawki stosowane u dzieci zależą od wieku dziecka i masy ciała.Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Lek stosuje się zwykle co 8 godzin.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Thioridazin: Senność lub pobudliwość ruchowa, niepokój.Nudności, wymioty, biegunka.Ból głowy.Uczucie suchości w jamie ustnej.Zaburzenia widzenia.Może również wywoływać impotencję.Gdy powyższe niepożądane dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Thioridazin zastosowania: Szczękościsk, kręcz szyi.Przyspieszone bicie serca.Zbyt niskie ciśnienie krwi, mogące doprowadzić do zawrotów głowy, omdlenia.Zmiany we krwi.Żółtaczkę.Skurcz oskrzeli -- duszność.Zmiany na skórze.Zaburzenia miesiączkowania.Zaparcia i zaburzenia oddawania moczu.Gdyby powyższe dolegliwości stały się dokuczliwe, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się niezwłocznie z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na ten lek lub pokarmy.O tym, że chorujesz na jaskrę.O tym, że masz niskie ciśnienie krwi.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie o tych, których nie uzgodniłeś z Twoim lekarzem.

Zapytaj lekarza: Leki obniżające ciśnienie krwi.Leki nasenne i przeciwdepresyjne.Lewodopa.Leki przeciwcukrzycowe, stosowane doustnie.

Pamiętaj o: W czasie stosowania leku unikaj prowadzenia samochodu oraz obsługiwania maszyn, których obsługa wymaga koncentracji uwagi.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Thioridazin: Thioridazin (Jelfa S.A. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne) drażetki 25mg, 20 draż.

Nie używaj Thioridazin gdy: Alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Thioridazin w słowniku Efekty uboczne T .