timoptic efekty co to jest
Skutki TIMOLOLUM krople do oczu. Efekty uboczne Timoptic 0,5 definicja. Jak działa Lek działa na.

Jak działa Timoptic 0,5% lek

Jak działa Timoptic 0,5%: Lek działa na receptory beta adrenergiczne. W postaci kropli do oczu zmniejsza ciśnienie cieczy znajdującej się w gałce ocznej.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Timoptic 0,5%: TIMOLOLUM

Timoptic 0,5% jest w formie: krople do oczu

Działanie Timoptic 0,5% zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu jaskry.

Jak podawać Timoptic 0,5%: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.Lek przyjmuje się miejscowo, w postaci kropli, które wkrapla się do worka spojówkowego w dawkach ustalonych przez lekarza.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Timoptic 0,5%: Uczucie zmęczenia, bóle i zawroty głowy, ból w klatce piersiowej.Niemiarowe i wolniejsze bicie serca.Nudności.

Efekty Timoptic 0,5% zastosowania: Trudności z oddychaniem.Zapalenie spojówek, brzegów powiek, zapalenie rogówki, zaburzenia widzenia.Uczucie osłabienia.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na dychawicę oskrzelową lub inne choroby dróg oddechowych, których przebieg zwiazany jest ze zwężeniem drzewa oskrzelowego (duszność).O tym, że chorujesz na serce.O tym, że chorujesz na zaburzenia rytmu serca.O tym, że masz zaburzenia krążenia mózgowego.O tym, że masz wolną akcję serca.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Inne leki działające na receptory adrenergiczne.

Pamiętaj o: W przypadku stosowania kropli do oczu, w ciągu pierwszych dni stosowania, zgłaszaj się regularnie do lekarza okulisty w celu kontroli ciśnienia w gałce ocznej.

Składniki Timoptic 0,5%: Timoptic 0,5% (Merck Sharp & Dohme Idea Inc.) krople do oczu 5mg/ml, 1 fl. 5 ml

Nie używaj Timoptic 0,5% gdy: Napojów alkoholowych.

Skutki uboczne Timoptic 0,5% w słowniku Efekty uboczne T .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: