tussicom efekty co to jest
Skutki ACETYLCYSTEINUM granulat. Efekty uboczne Tussicom 600 definicja. Jak działa Lek należy do.

Jak działa Tussicom 600 lek

Jak działa Tussicom 600: Lek należy do grupy tzw. leków mukolitycznych, tj. upłynniających wydzielinę w drogach oddechowych. Zmniejsza lepkość śluzu, co ułatwia usuwanie wydzieliny z dróg oddechowych. Ułatwia również czynność nabłonka odpowiedzialnego za usuwanie nadmiaru wydzieliny w drogach oddechowych.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Tussicom 600: ACETYLCYSTEINUM

Tussicom 600 jest w formie: granulat

Działanie Tussicom 600 zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu ostrych i przewlekłych zapaleń oskrzeli, dychawicy oskrzelowej i mukowiscydozy.

Jak podawać Tussicom 600: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.U dzieci lek stosujemy od 2 roku życia. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance przegotowanej letniej wody.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!Nie należy również dzielić zawartości saszetek.

Skutki uboczne Tussicom 600: Rzadko może dojść do skurczu oskrzeli (szczególnie u chorych na dychawicę oskrzelową).Nudności, wymioty.Gorączka, dreszcze, wodnisty wyciek z nosa.Powyższe działania niepożądane nie pojawiają się w przypadku stosowania prawidłowych dawek. Gdyby działania te wystąpiły i ulegały nasileniu, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem!

Efekty Tussicom 600 zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Jeżeli w trakcie stosowania leku pojawią się napady duszności na skutek skurczu dróg oddechowych, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Tussicom 600: Tussicom 600 (Sanofi-Synthelabo Sp. z o.o.) granulat 600mg/5 g, 20 sasz. 5 g

Nie używaj Tussicom 600 gdy:

Skutki uboczne Tussicom 600 w słowniku Efekty uboczne T .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: