junior twinrix efekty co to jest
Skutki HEPATITIS A, INACTIVATED, WHOLE VIRUS + HEPATITIS B, PURIFIED ANTIGEN zawiesina do.

Jak działa Twinrix Junior lek

Jak działa Twinrix Junior: Jest to szczepionka przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B (WZW-A i WZW-B). Preparat zawiera unieczynnione wirusy WZW-A oraz tzw. antygen powierzchniowy wirusa WZW-B (HbaAg).

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Twinrix Junior: HEPATITIS A, INACTIVATED, WHOLE VIRUS + HEPATITIS B, PURIFIED ANTIGEN

Twinrix Junior jest w formie: zawiesina do wstrzykiwań

Działanie Twinrix Junior zastosowanie: Szczepionka przeznaczona jest do uodporniania niemowląt, dzieci i młodzieży od 1 do 15 roku życia włącznie, narażonych na zakażenie wirusami zapalenia wątroby typu A i B.

Jak podawać Twinrix Junior: Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medycznyDawkę i czętotliwość podawania preparatu ustala lekarz. Zalecana przez producenta jednorazowa dawka wynosi 0,5 ml. Standardowy kurs szczepienia podstawowego składa się z 3 dawek szczepionki. Pierwsza dawka podana w wybranym terminie, druga po miesiącu, trzecia po upływie sześciu miesięcy od podania pierwszej dawki. Szczepienie podstawowe powinno być przeprowadzone przy użyciu tej samej szczepionki.Po upływie 5 lat zalecane jest podanie dawki przypominającej szczepionki.Szczepionkę podaje się domięśniowo najlepiej w ramię.Tak jak w przypadku innych szczepionek preparatu nie należy podawać w trakcie trwania ostrej infekcji przebiegającej z gorączką.

Skutki uboczne Twinrix Junior: Występują rzadko, najczęściej są to miejscowe objawy po wstrzyknięciu: ból, zaczerwienienie lub obrzęk.

Efekty Twinrix Junior zastosowania: Gorączka, bóle głowy, złe samopoczucie, uczucie zmęczenia, objawy grypopodbne.Nudności, wymioty.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że Twoje dziecko jest uczulone na któryś ze składników preparatu, wystąpiły wcześniej objawy nadwrażliwości po podaniu tej szczepionki lub po podaniu jednoskładnikowych szczepionek przeciwko WZW-A lub WZW-B.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o:

Składniki Twinrix Junior: Twinrix Junior (SmithKline Beecham Biologicals) zawiesina do wstrzykiwań 0,5ml (1 dawka), 1 s-amp. 0,5 ml z igłą

Nie używaj Twinrix Junior gdy:

Skutki uboczne Twinrix Junior w słowniku Efekty uboczne T .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: