vivacor efekty co to jest
Skutki CARVEDILOLUM tabletki. Efekty uboczne Vivacor definicja. Jak działa Lek działa na receptory.

Jak działa Vivacor lek

Jak działa Vivacor: Lek działa na receptory w ścianach naczyń oraz w sercu powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwolnienie akcji serca, zmniejszenie zapotrzebowania na tlen przez mięsień sercowy.Wykazuje również działanie antyoksydacyjne tzn. neutralizuje szkodliwe wolne rodniki tlenowe. Powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Vivacor: CARVEDILOLUM

Vivacor jest w formie: tabletki

Działanie Vivacor zastosowanie: Lek stosowany jest w nadciśnieniu tętniczym jako jeden lek lub w połączeniu z innymi, w leczeniu choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego oraz w zastoinowej niewydolności krążenia.

Jak podawać Vivacor: Dawkowanie i czas trwania kuracji zawsze określa lekarz. Lek stosuje się raz lub dwa razy na dobę niezależnie od posiłku w równych odstępach czasu.

Skutki uboczne Vivacor: Nadmierny spadek ciśnienia tętniczego.Zawroty i bóle głowy.Duszność, obrzęki.Bóle pleców.Zmęczenie.Bóle w klatce piersiowej.Biegunka.UWAGA! JEżELI POJAWIA SIĘ DUSZNOśĆ LUB OBRZĘKI SKONTAKTUJ SIĘ Z LEKARZEM.

Efekty Vivacor zastosowania: Skurcz oskrzeli.Zbyt wolną akcję serca.Zaburzenia potencji.Uszkodzenie wątroby.Gorączkę, objawy rzekomogrypowe.Bóle mięśniowe.Zaburzenia węchu, wzroku.Wymioty.Trudności w koncentracji.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś lub możesz być w ciąży.O tym, że karmisz piersią.O tym, że chorujesz na astmę oskrzelową lub przewlekłe zapalenie oskrzeli.O tym, że chorujesz na cukrzycę.O uczuleniu na lek.

Zapytaj lekarza: Inne leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi -- szczególnie Klonidynę (Catapresan, Hemiton, Iporel).Metyldopę (Dopanol, Dopegyt).Doustne leki przeciwcukrzycowe, insulinę.

Pamiętaj o:

Składniki Vivacor: Vivacor (Anpharm S.A. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne) tabletki 25mg, 30 tabl.

Nie używaj Vivacor gdy:

Skutki uboczne Vivacor w słowniku Efekty uboczne V .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: