atrovent efekty co to jest
Skutki IPRATROPII BROMIDUM płyn, aerozol. Efekty uboczne Atrovent definicja. Jak działa Lek działa.

Jak działa Atrovent lek

Jak działa Atrovent: Lek działa na receptory w drzewie oskrzelowym, powodując rozkurcz mięśni oskrzeli (ułatwia oddychanie).

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Atrovent: IPRATROPII BROMIDUM

Atrovent jest w formie: płyn, aerozol

Działanie Atrovent zastosowanie: Lek stosowany jest w dychawicy oskrzelowej, w chorobach dróg oddechowych, objawiających się zwężeniem ich światła.Stosuje się również do rozszerzania dróg oddechowym przed stosowaniem innych leków w aerozolu, w celu ich lepszego przedostawania się do drzewa oskrzelowego.

Jak podawać Atrovent: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza.Przyjmuj dokładnie ustalone dawki. Nie stosuj aerozolu częściej, niż zalecił Ci lekarz.Po dwóch kolejnych inhalacjach nie stosuj następnej wcześniej niż po 4 godzinach.Przed naciśnięciem inhalatora weź głęboki wdech i po naciśnięciu wstrzymaj oddech przez kilka sekund.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!Płyn używany jest do inhalacji.

Skutki uboczne Atrovent: Bicia serca, niepokój, zaczerwienienie skóry.Uczucie suchości w jamie ustnej i w gardle.Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Atrovent zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na serce.O tym, że chorujesz na jaskrę.O tym, że masz kłopoty w oddawaniu moczu, związane z powiększeniem gruczołu krokowego.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży (szczególnie w pierwszych trzech miesiącach jej trwania), a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Propranolol, Coretal, Atenolol, Metocard, Sectral i inne leki z grupy tak zwanych ,,beta blokerów".

Pamiętaj o: Nie stosuj więcej niż dwóch inhalacji następujących krótko po sobie.U dzieci do 12 roku życia należy stosować lek bardzo ostrożnie.

Składniki Atrovent: Atrovent (Boehringer Ingelheim International GmbH) płyn 0,25mg/ml, 1 fl. 20 ml

Nie używaj Atrovent gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Atrovent w słowniku Efekty uboczne A .