Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Atrovent efekty
atrovent efekty co to jest
Skutki IPRATROPII BROMIDUM płyn, aerozol. Efekty uboczne Atrovent definicja. Jak działa Lek działa.

Jak działa Atrovent lek

Jak działa Atrovent: Lek działa na receptory w drzewie oskrzelowym, powodując rozkurcz mięśni oskrzeli (ułatwia oddychanie).

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Atrovent: IPRATROPII BROMIDUM

Atrovent jest w formie: płyn, aerozol

Działanie Atrovent zastosowanie: Lek stosowany jest w dychawicy oskrzelowej, w chorobach dróg oddechowych, objawiających się zwężeniem ich światła.Stosuje się również do rozszerzania dróg oddechowym przed stosowaniem innych leków w aerozolu, w celu ich lepszego przedostawania się do drzewa oskrzelowego.

Jak podawać Atrovent: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza.Przyjmuj dokładnie ustalone dawki. Nie stosuj aerozolu częściej, niż zalecił Ci lekarz.Po dwóch kolejnych inhalacjach nie stosuj następnej wcześniej niż po 4 godzinach.Przed naciśnięciem inhalatora weź głęboki wdech i po naciśnięciu wstrzymaj oddech przez kilka sekund.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!Płyn używany jest do inhalacji.

Skutki uboczne Atrovent: Bicia serca, niepokój, zaczerwienienie skóry.Uczucie suchości w jamie ustnej i w gardle.Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Atrovent zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na serce.O tym, że chorujesz na jaskrę.O tym, że masz kłopoty w oddawaniu moczu, związane z powiększeniem gruczołu krokowego.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży (szczególnie w pierwszych trzech miesiącach jej trwania), a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Propranolol, Coretal, Atenolol, Metocard, Sectral i inne leki z grupy tak zwanych ,,beta blokerów".

Pamiętaj o: Nie stosuj więcej niż dwóch inhalacji następujących krótko po sobie.U dzieci do 12 roku życia należy stosować lek bardzo ostrożnie.

Składniki Atrovent: Atrovent (Boehringer Ingelheim International GmbH) płyn 0,25mg/ml, 1 fl. 20 ml

Nie używaj Atrovent gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Atrovent w słowniku Efekty uboczne A .