Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Loniten efekty
loniten efekty co to jest
Skutki MINOXIDILUM tabletki. Efekty uboczne Loniten definicja. Jak działa Działa bezpośrednio na.

Jak działa Loniten lek

Jak działa Loniten: Działa bezpośrednio na naczynia krwionośne.Prowadzi do rozkurczu ściany naczyń krwionośnych, które rozszerza, zmniejszając w ten sposób ciśnienie krwi.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Loniten: MINOXIDILUM

Loniten jest w formie: tabletki

Działanie Loniten zastosowanie: Stosuje się go przy ciężkim nadciśnieniu tętniczym, gdy organizm nie reaguje na leczenie innymi lekami zmniejszającymi ciśnienie krwi.

Jak podawać Loniten: Lek przyjmuje się doustnie, w dawce i z częstością ustaloną przez lekarza.Najczęściej stosuje się go 1-2 razy dziennie.Ogromnie ważną rzeczą jest regularne przyjmowanie leku.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj dawki podwójnej!

Skutki uboczne Loniten: Nagłe przyspieszenie akcji serca.Ból dławicowy (anginoidalny) serca.Obrzęki stóp i podudzi, co jest konsekwencją zatrzymania sodu i wody w organizmie.

Efekty Loniten zastosowania: Nadmierne owłosienie.Ściemnienie blond włosów -- zazwyczaj ok. 3-6 tygodni po rozpoczęciu leczenia.Bolesność piersi i ich powiększenie.Wysypkę skórną.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na serce lub na nerki.Jeśli miałeś w ostatnim okresie zawał serca -- koniecznie powiadom o tym lekarza!Jeśli w trakcie leczenia lekiem twoje tętno przekracza o 20 uderzeń normalne tętno spoczynkowe, lub czujesz zawroty głowy, ból w okolicy serca i gdy zauważysz nagły przybór wagi, obrzęki kostek, twarzy, rąk -- niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem!Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, zwłaszcza gdy przyjmujesz Guanetydynę i leki moczopędne.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Dorywcze zażywanie leku, tylko w razie zaistnienia objawów, jest najczęściej gorsze niż nie przyjmowanie leku w ogóle.Codziennie mierz sobie ciśnienie tętnicze krwi, wyniki zapisuj. Poproś lekarza o instrukcję, jeśli nie wiesz, jak wykonać to badanie samodzielnie.

Składniki Loniten: Loniten (Pharmacia & Upjohn Ltd.) tabletki 10mg, 100 tabl.

Nie używaj Loniten gdy: Słonych potraw.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Loniten w słowniku Efekty uboczne L .