Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Minidiab efekty
minidiab efekty co to jest
Skutki GLIPIZIDUM tabletki. Efekty uboczne Minidiab definicja. Jak działa Pobudza do wydzielania.

Jak działa Minidiab lek

Jak działa Minidiab: Pobudza do wydzielania insuliny komórki beta wysp trzustki, które zachowały jeszcze zdolność wydzielniczą.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Minidiab: GLIPIZIDUM

Minidiab jest w formie: tabletki

Działanie Minidiab zastosowanie: W leczeniu cukrzycy typu II-go (u dorosłych), gdy nie wystarczy przestrzeganie diety przeciwcukrzycowej, zalecanej przez lekarza.

Jak podawać Minidiab: Lek należy stosować tylko w dawkach ustalonych przez Twojego lekarza. Dawkowanie leku ustala się indywidualnie, w zależności od aktualnego poziomu cukru we krwi i w moczu.Lek przyjmuje się przed posiłkami.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Minidiab: Bardzo rzadko występują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego -- nudności, uczucie sytości w żołądku.Mogą wystąpić także skórne reakcje alergiczne.

Efekty Minidiab zastosowania: Hipoglikemię, czyli niedocukrzenie, gdy dawka leku jest zbyt duża (nadmierne pocenie się, drżenie, uczucie głodu, osłabienie).Niedocukrzenie może wystąpić także po intensywnym wysiłku fizycznym, przy nieregularnym spożywaniu posiłków i po spożyciu alkoholu.

Poinformuj lekarza gdy: O aktualnych lub przebytych chorobach nerek, wątroby, nadnerczy.O zauważonych w czasie przyjmowania leku objawach ubocznych.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Salicylany np. Polopirynę, Asprocol.Leki moczopędne.Leki hormonalne, np. doustne środki antykoncepcyjne.

Pamiętaj o: Przestrzegaj diety zalecanej przez Twojego lekarza.Kontroluj w wyznaczonych terminach stężenie cukru we krwi i moczu.Nie zmieniaj ustalonej dawki leku bez wiedzy lekarza.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Minidiab: Minidiab (Pharmacia & Upjohn S.p.A.-Milano) tabletki 5mg, 30 tabl.

Nie używaj Minidiab gdy: Alkoholu.Innych leków przeciwcukrzycowych i leków nie uzgodnionych z Twoim lekarzem.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Minidiab w słowniku Efekty uboczne M .