minidiab efekty co to jest
Skutki GLIPIZIDUM tabletki. Efekty uboczne Minidiab definicja. Jak działa Pobudza do wydzielania.

Jak działa Minidiab lek

Jak działa Minidiab: Pobudza do wydzielania insuliny komórki beta wysp trzustki, które zachowały jeszcze zdolność wydzielniczą.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Minidiab: GLIPIZIDUM

Minidiab jest w formie: tabletki

Działanie Minidiab zastosowanie: W leczeniu cukrzycy typu II-go (u dorosłych), gdy nie wystarczy przestrzeganie diety przeciwcukrzycowej, zalecanej przez lekarza.

Jak podawać Minidiab: Lek należy stosować tylko w dawkach ustalonych przez Twojego lekarza. Dawkowanie leku ustala się indywidualnie, w zależności od aktualnego poziomu cukru we krwi i w moczu.Lek przyjmuje się przed posiłkami.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Minidiab: Bardzo rzadko występują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego -- nudności, uczucie sytości w żołądku.Mogą wystąpić także skórne reakcje alergiczne.

Efekty Minidiab zastosowania: Hipoglikemię, czyli niedocukrzenie, gdy dawka leku jest zbyt duża (nadmierne pocenie się, drżenie, uczucie głodu, osłabienie).Niedocukrzenie może wystąpić także po intensywnym wysiłku fizycznym, przy nieregularnym spożywaniu posiłków i po spożyciu alkoholu.

Poinformuj lekarza gdy: O aktualnych lub przebytych chorobach nerek, wątroby, nadnerczy.O zauważonych w czasie przyjmowania leku objawach ubocznych.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Salicylany np. Polopirynę, Asprocol.Leki moczopędne.Leki hormonalne, np. doustne środki antykoncepcyjne.

Pamiętaj o: Przestrzegaj diety zalecanej przez Twojego lekarza.Kontroluj w wyznaczonych terminach stężenie cukru we krwi i moczu.Nie zmieniaj ustalonej dawki leku bez wiedzy lekarza.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Minidiab: Minidiab (Pharmacia & Upjohn S.p.A.-Milano) tabletki 5mg, 30 tabl.

Nie używaj Minidiab gdy: Alkoholu.Innych leków przeciwcukrzycowych i leków nie uzgodnionych z Twoim lekarzem.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Minidiab w słowniku Efekty uboczne M .