Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Nalcrom efekty
nalcrom efekty co to jest
Skutki NATRII CROMOGLICAS kapsułki. Efekty uboczne Nalcrom definicja. Jak działa Lek działa.

Jak działa Nalcrom lek

Jak działa Nalcrom: Lek działa przeciwalergicznie poprzez hamowanie uwalniania z komórek substancji głównie odpowiedzialnej za reakcje alergiczne.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nalcrom: NATRII CROMOGLICAS

Nalcrom jest w formie: kapsułki

Działanie Nalcrom zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu astmy oskrzelowej i zaburzeń przewodu pokarmowego na tle alergicznym.Przy stanach zapalnych błony śluzowej i spojówek oraz przy nieżycie nosa.

Jak podawać Nalcrom: Dawkę i częstotliwość leku ustala lekarz, najczęściej stosujemy lek co 6 godzin, za pomocą specjalnego inhalatora.Nie wolno połykać kapsułek przeznaczonych do inhalatora.Bardzo istotne jest dokładne przyjmowanie ustalonej dawki w regularnych odstępach.DZIECILek stosowany jest u dzieci od 2 roku życia. Dawki stosowane u dzieci są inne niż u dorosłych. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Nalcrom: Kaszel, chrypka, podrażnienie gardła i uczucie suchości w ustach.Bóle głowy.Uczucie duszności, sapanie.Trudności w połykaniu lub oddychaniu.Nudności, wymioty.Wysypka skórna, pokrzywka, łzawienie i swędzenie oczu.Gdy działania niepożądane nie ustępują, nasilają się i stają dokuczliwe, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Nalcrom zastosowania: Trudności lub bólu w czasie oddawania moczu.Słabości i bólu mięśni.Działania te powinny ustępować w miarę przystosowywania się organizmu do obecności w nim leku. Jeżeli jednak nasilają się i nie ustępują, skontaktuj się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na ten lek lub na mleko.O tym, że chorujesz na nerki lub wątrobę.Powiadom lekarza, że jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Poinformuj lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Jeżeli stosujesz drogą inhalacji inny lek, który ma ułatwiać oddychanie, zastosuj inhalację z Intalu po 10 minutach.Wyraźniejsze efekty stosowania leku mogą się pojawić po 4 tygodniach stosownia leku.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Nalcrom: Nalcrom (Rhône-Poulenc Rorer Fisons Ltd.) kapsułki 100mg, 100 kaps.

Nie używaj Nalcrom gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nalcrom w słowniku Efekty uboczne N .