Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Polfergan efekty
polfergan efekty co to jest
Skutki PROMETHAZINI HYDROCHLORIDUM syrop. Efekty uboczne Polfergan definicja. Jak działa Jest to.

Jak działa Polfergan lek

Jak działa Polfergan: Jest to lek o działaniu przeciwalergicznym. Wykazuje również działanie nasenne i przeciwwymiotne.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Polfergan: PROMETHAZINI HYDROCHLORIDUM

Polfergan jest w formie: syrop

Działanie Polfergan zastosowanie: Lek stosowany jest przy leczeniu objawów alergicznych (łzawienie oczu, katar sienny, swędzenie skóry itp.),Przy nudnościach, wymiotach.Przy leczeniu świądu różnego pochodzenia.Przed i po zabiegach operacyjnych.Przy wspomaganiu działania leków przeciwbólowych.

Jak podawać Polfergan: DOROŚLI I DZIECI OD 10 ROKU ŻYCIALek przyjmujemy doustnie, 1-3 razy dziennie, w dawkach ustalonych przez lekarza.Bardzo istotne jest dokładne przyjmowanie ustalonej dawki.DZIECIZapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!Osoby w starszym wieku powinny przyjmować mniejsze dawki.

Skutki uboczne Polfergan: Zawroty głowy, senność, zmęczenie, bóle głowy.Niepokój psychiczny i ruchowy.Brak apetytu, nudności, wymioty, biegunki.Uczucie suchości w jamie ustnej.Wysypka skórna, pokrzywka.Żółte zabarwienie skóry lub białkówek oczu.Lek używany dokładnie według zaleceń lekarza rzadko wywołuje niepożądane działania.Gdy niepożądane działania nie ustępują, nasilają się i stają dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Polfergan zastosowania: Trudności z oddawaniem moczu lub bólu w czasie oddawania moczu.Utraty apetytu.Poczucia nerwowości.Uczucia szybkiego bicia serca.Intensywnego pocenia się. Działania te powinny ustąpić w miarę przystosowywania się organizmu do obecności w nim leku. Jeżeli jednak nasilają się i nie ustępują, skontaktuj się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na nadciśnienie tętnicze.O tym, że jesteś chory na jaskrę.O trudnościach z oddawaniem moczu.O chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie o lekach działających na centralny układ nerwowy (takich jak leki nasenne, inne leki przeciwalergiczne, silne leki przeciwbólowe, leki przeciwdepresyjne, z grupy barbituranów itp.).O chorobie serca.O chorobie tarczycy.Poinformuj lekarza, jeżeli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Leki działające na centralny układ nerwowy (leki nasenne, uspokajające, przeciwdepresyjne, silne leki przeciwbólowe, inne leki przeciwalergiczne).

Pamiętaj o: Unikaj prowadzenia samochodu i nie obsługuj skomplikowanych maszyn.Unikaj przebywania na słońcu.

Składniki Polfergan: Polfergan (Polfarmex S.A.) syrop 5mg/5ml, 1 fl. 150 ml

Nie używaj Polfergan gdy: W czasie stosowania prometazyny unikaj przyjmowania napojów alkoholowych

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Polfergan w słowniku Efekty uboczne P .