septrin efekty co to jest
Skutki CO-TRIMOXAZOLUM (SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM) koncentrat do sporzadzenia roztworu do.

Jak działa Septrin lek

Jak działa Septrin: Lek wykazuje szerokie działanie bakteriobójcze na wiele gatunków bakterii. Każdy ze składników leku hamuje aktywność enzymów niezbędnych w życiu bakterii.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Septrin: CO-TRIMOXAZOLUM (SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM)

Septrin jest w formie: koncentrat do sporzadzenia roztworu do wlewów, zawiesina, tabletki

Działanie Septrin zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zakażeń dróg moczowych i nerek (zapalenie pęcherza moczowego, cewki moczowej, nerek), zakażeń dróg oddechowych (szczególnie zapalenia, płuc wywołanego przez Pneumocystis carinii, tzw. pneumocystozy).Stosowany jest również w leczeniu zakażeń przewodu pokarmowego, wywołanych Salmonellą i Shigellą, zakażeń skóry; w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zapalenia wsierdzia, gruczołu krokowego i innych.

Jak podawać Septrin: Dawkę i częstotliwość zażywania leku ustala lekarz. Zwykle lek stosowany jest co 12 godzin, po spożyciu posiłku. U dzieci stosujemy lek w różnych dawkach w zależności od wieku dziecka. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Lek w postaci wlewów dożylnych i injekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Septrin: Nudności, wymioty.Wysypka skórna, zapalenie języka.Bóle i zawroty głowy.Uczucie senności. Gdyby powyższe dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem. Gdy zaobserwujesz wysypkę skórną, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Septrin zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że cierpisz na choroby serca.O tym, że jesteś uczulony na ten lek lub inne leki z grupy Sulfonamidów (np. Amidoksal, Sulfadiazin, Urenil, Sulfaguanidynę).Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Doustne leki przeciwzakrzepowe (Dikumarol, Warfarynę i inne).Doustne leki przeciwcukrzycowe.

Pamiętaj o: Przyjmuj lek regularnie, zgodnie z ustaloną przez lekarza dawką i przez okres, jaki zalecił Ci lekarz.

Składniki Septrin: Septrin (Glaxo Wellcome Group Glaxo Wellcome House) koncentrat do sporzadzenia roztworu do wlewów 0,96mg/ml, 10 amp. 5ml

Nie używaj Septrin gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Septrin w słowniku Efekty uboczne S .