Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Stada 100 Spironolacton efekty
stada spironolacton efekty co to jest
Skutki SPIRONOLACTONUM kapsułki. Efekty uboczne Spironolacton 100 definicja. Jak działa Lek.

Jak działa Spironolacton 100 Stada lek

Jak działa Spironolacton 100 Stada: Lek wywołuje zwiększone wydalanie wody i sodu przez nerki, a zatrzymanie potasu w organizmie. Powoduje to większe wydalanie moczu i zmniejszenie ilości płynu zatrzymanego w organizmie człowieka, w konsekwencji może obniżać tętno i ciśnienie tętnicze krwi.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Spironolacton 100 Stada: SPIRONOLACTONUM

Spironolacton 100 Stada jest w formie: kapsułki

Działanie Spironolacton 100 Stada zastosowanie: Lek stosowany jest przy leczeniu obrzęków spowodowanych niewydolnym działaniem serca, nerek lub wątroby.Przy leczeniu nadciśnienia tętniczego

Jak podawać Spironolacton 100 Stada: Lek przyjmuje się doustnie.Lek przyjmujemy w czasie posiłku lub zaraz po jego spożyciu w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej raz dziennie.Ściśle przestrzegaj dawki zaleconej przez lekarza.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Spironolacton 100 Stada: Bolesność piersi u kobiet lub powiększenie gruczołów piersiowych u mężczyzn (ginekomastia).Częste oddawanie moczu, które ustępuje po kilku tygodniach używania leku.Osłabienie mięśni, nieregularne bicie serca, uczucie zmęczenia.Zaburzenia miesiączkowania.Gdy powyższe dolegliwości staną się dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Spironolacton 100 Stada zastosowania: Senność.Nudności, wymioty, utratę apetytu.Uczucie suchości w jamie ustnej.Bóle głowy.Wysypkę na skórze.

Poinformuj lekarza gdy: O chorobie nerek.O tym, że chorujesz na cukrzycę i na dnę moczanową (podagrę).Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Kontroluj wagę ciała. Gdy waga ciała gwałtownie spada i towarzyszą temu wymioty, biegunka, skontaktuj się z lekarzem.Lek zmniejsza wydalanie jonu potasowego, co może doprowadzić do zbyt dużego stężenia tego jonu w organizmie. Dlatego unikaj spożywania pokarmów bogatych w jon potasowy (głównie owoców i soków z owoców).

Składniki Spironolacton 100 Stada: Spironolacton 100 Stada (Stada Arzneimittel AG) kapsułki 100mg, 50 kaps.

Nie używaj Spironolacton 100 Stada gdy: Preparatów zawierających potas.Aspiryny (Polopiryny).Napojów alkoholowych.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Spironolacton 100 Stada w słowniku Efekty uboczne S .