zilden efekty co to jest
Skutki DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM tabletki. Efekty uboczne Zilden definicja. Jak działa Należy do.

Jak działa Zilden lek

Jak działa Zilden: Należy do klasy leków zwanych ,,blokerami kanału wapniowego".Blokuje on napływ jonu wapnia (Ca++) do wnętrza komórki sercowej oraz komórki w ścianie naczyń krwionośnych. Powoduje to rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie przepływu krwi, a serce otrzymuje więcej tlenu.Diltiazem obniża także ciśnienie krwi, oszczędza w ten sposób serce i zmniejsza jego zapotrzebowanie na tlen.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Zilden: DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM

Zilden jest w formie: tabletki

Działanie Zilden zastosowanie: Stosowany nadciśnieniu tętniczym oraz w leczeniu i zapobieganiu dusznicy bolesnej (zamostkowe bóle serca).

Jak podawać Zilden: Lek przyjmuje się doustnie, zazwyczaj co 6 godzin, przed posiłkami i przed snem.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej.

Skutki uboczne Zilden: Uczucie zmęczenia.Nudności.Utrata apetytu.Bóle głowy.Gdyby powyższe niepożądane dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Zilden zastosowania: Obrzęki kostek i stóp.Wysypkę skórną.Nieregularną akcję serca.Zaparcia.Kłopoty z oddychaniem. Gdyby pojawiły się powyższe dolegliwości, skontaktuj się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na wątrobę, nerki, przewlekłą niewydolność serca.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie a zwłaszcza o stosowaniu: Atenololu, Nadololu, Propranololu, Digoksyny.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie wolno nagle przerwać leczenia bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.Nie przemęczaj się podczas ćwiczeń fizycznych lub wysiłku.Nie zmieniaj gwałtownie pozycji swego ciała (ryzyko omdlenia, urazów).

Składniki Zilden: Zilden (Alfa Wassermann S.p.A.) tabletki 60mg, 50 tabl.

Nie używaj Zilden gdy: Alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Zilden w słowniku Efekty uboczne Z .