dermazin efekty co to jest
Skutki SULFADIAZINUM ARGENTUM krem. Efekty uboczne Dermazin definicja. Jak działa Lek zawiera w.

Jak działa Dermazin lek

Jak działa Dermazin: Lek zawiera w swoim składzie sól srebrową sulfadiazyny. Jest to lek działający niszcząco na wiele gatunków bakterii.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Dermazin: SULFADIAZINUM ARGENTUM

Dermazin jest w formie: krem

Działanie Dermazin zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu oparzeń wszystkich stopni i rozmiarów, przebiegających z owrzodzeniami skóry.

Jak podawać Dermazin: Lek stosowany jest w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Lek w postaci kremu (np. Dermazin) nakłada się na powierzchnię oparzoną za pomocą jałowej gazy (warstwa grubości 2-4 mm).Przeciętnie stosuje się go 2 razy dziennie. Całość należy przykryć sterylną gazą i zabandażować. Ręce przed użyciem leku należy dokładnie umyć i najlepiej dezynfekować.

Skutki uboczne Dermazin: Skórne odczyny uczuleniowe w postaci rumienia, wysypki, gorączki (rzadko występują).Nudności i wymioty.

Efekty Dermazin zastosowania: Nadwrażliwość na lek (bardzo rzadko).

Poinformuj lekarza gdy: Że jesteś uczulony na leki z grupy Sulfonamidów.Że chorowałeś lub chorujesz na nerki lub wątrobę.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Fenytoinę.

Pamiętaj o: W czasie stosowania leku nie narażaj się na działanie promieni słonecznych.W czasie leczenia przyjmuje się dużo płynów, około 2 litrów na dobę.Zawsze przechowuj lek w zamkniętym i oryginalnym opakowaniu. Sprawdź dokładnie termin ważności leku.Lek przechowuj w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Składniki Dermazin: Dermazin (Lek Pharmaceutical & Chemical Company d.d.) krem 10mg/g, 1 op. 250 g

Nie używaj Dermazin gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Dermazin w słowniku Efekty uboczne D .