donosan efekty co to jest
Skutki XYLOMETAZOLINI HYDROCHLORIDUM aerozol do nosa. Efekty uboczne Donosan definicja. Jak działa.

Jak działa Donosan lek

Jak działa Donosan: Lek zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa i gardła poprzez skurcz naczyń krwionośnych.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Donosan: XYLOMETAZOLINI HYDROCHLORIDUM

Donosan jest w formie: aerozol do nosa

Działanie Donosan zastosowanie: Lek stosowny jest w leczeniu nieżytu błony śluzowej nosa, kataru siennego, uczuleniowego nieżytu nosa, zapalenia zatok przynosowych i innych stanów nieżytowych nosa i gardła.

Jak podawać Donosan: Lek stosowany jest w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej od 4 do 6 razy na dobę.U dzieci stosujemy mniejsze dawki i z inną częstotliwością.Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Donosan: Miejscowe pieczenie, suchość błony śluzowej nosa.Zawroty i bóle głowy.Bezsenność.Kołatanie serca.Kichanie.Gdy powyższe dolegliwości niepożądane nasilają się i stają się dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Donosan zastosowania: Zmiany martwicze śluzówki przy długotrwałym i zbyt częstym stosowaniu.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na ten lek.O tym, że chorujesz na przewlekły nieżyt nosa.O tym, że chorujesz na jaskrę.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Leku nie należy stosować długotrwale. Stosuj się ściśle do zaleceń lekarza.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.Środek nie leczy choroby, znosi tylko jej objawy, poprawiając Twoje samopoczucie.

Składniki Donosan: Donosan (ratiopharm GmbH) aerozol do nosa 0,5mg/ml, 1 fl. 10 ml

Nie używaj Donosan gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Donosan w słowniku Efekty uboczne D .