gits glibenese efekty co to jest
Skutki GLIPIZIDUM tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu. Efekty uboczne Glibenese GITS.

Jak działa Glibenese GITS lek

Jak działa Glibenese GITS: Pobudza do wydzielania insuliny komórki beta wysp trzustki, które zachowały jeszcze zdolność wydzielniczą.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Glibenese GITS: GLIPIZIDUM

Glibenese GITS jest w formie: tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu

Działanie Glibenese GITS zastosowanie: W leczeniu cukrzycy typu II-go (u dorosłych), gdy nie wystarczy przestrzeganie diety przeciwcukrzycowej, zalecanej przez lekarza.

Jak podawać Glibenese GITS: Lek należy stosować tylko w dawkach ustalonych przez Twojego lekarza. Dawkowanie leku ustala się indywidualnie, w zależności od aktualnego poziomu cukru we krwi i w moczu.Jest to preparat o przedłużonym działaniu.Lek przyjmuje się przed posiłkami.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Glibenese GITS: Bardzo rzadko występują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego -- nudności, uczucie sytości w żołądku.Mogą wystąpić także skórne reakcje alergiczne.

Efekty Glibenese GITS zastosowania: Hipoglikemię, czyli niedocukrzenie, gdy dawka leku jest zbyt duża (nadmierne pocenie się, drżenie, uczucie głodu, osłabienie).Niedocukrzenie może wystąpić także po intensywnym wysiłku fizycznym, przy nieregularnym spożywaniu posiłków i po spożyciu alkoholu.

Poinformuj lekarza gdy: O aktualnych lub przebytych chorobach nerek, wątroby, nadnerczy.O zauważonych w czasie przyjmowania leku objawach ubocznych.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Salicylany np. Polopirynę, Asprocol.Leki moczopędne.Leki hormonalne, np. doustne środki antykoncepcyjne.

Pamiętaj o: Przestrzegaj diety zalecanej przez Twojego lekarza.Kontroluj w wyznaczonych terminach stężenie cukru we krwi i moczu.Nie zmieniaj ustalonej dawki leku bez wiedzy lekarza.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Glibenese GITS: Glibenese GITS (Pfizer S.A. - Amboise) tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu 5mg, 30 tabl.

Nie używaj Glibenese GITS gdy: Alkoholu.Innych leków przeciwcukrzycowych i leków nie uzgodnionych z Twoim lekarzem.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Glibenese GITS w słowniku Efekty uboczne G .