extra panadol efekty co to jest
Skutki PARACETAMOLUM + COFFEINUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Panadol extra definicja. Jak.

Jak działa Panadol extra lek

Jak działa Panadol extra: Lek działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.Dodatek kofeiny pomaga zwalczać bóle głowy i dodatkowo powoduje poprawę samopoczucia.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Panadol extra: PARACETAMOLUM + COFFEINUM

Panadol extra jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Panadol extra zastosowanie: W stanach gorączkowych, przeziębieniach, grypie, zapaleniach gardła, migdałków podniebiennych.W zwalczaniu bólów różnego pochodzenia (kości, stawów, mięśni, zębów, głowy, zatok, korzonkowych, miesiączkowych).Może być stosowany u chorych, u których przyjmowanie salicylanów jest przeciwwskazane.Paracetamol jest zalecany przez WHO do w zwalczania bólów w chorobach nowotworowych.

Jak podawać Panadol extra: Doraźnie - 1-2 tabletki.Przy dłuższym stosowaniu - 1-2 tabletki 2-3 razy dziennie.Należy zachować ostrożność przy podawaniu w czasie ciąży (szczególnie w I trymestrze)Ze względu na zawartość kofeiny nie należy stosować u dzieci.

Skutki uboczne Panadol extra: Nudności, wymioty.Reakcja alergiczna w postaci: wysypki skórnej, rumienia, zapalenia skóry, plamicy barwnikowejZmiany w obrazie morfologicznym krwi.

Efekty Panadol extra zastosowania: Uszkodzenia wątroby i nerek (przy długim stosowaniu).Zapalenia trzustki.Z powodu dodatku kofeiny kofeiny - wzmożona drażliwość, objawy nerwicy lękowej kołatanie serca (przy długotrwałym stosowaniu lub przedawkowaniu).

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na serce lub nadciśnienie.O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.O chorobie nerek lub wątroby.O chorobie krwi.O tym, że chorujesz na cukrzycę, astmę lub chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy.Poinformuj lekarza o innych lekach zażywanych w tym samym czasie.(doustne leki przeciwzakrzepowe, rifampicynę, leki przeciwpadaczkowe - pochodne warfaryny, leki nasenne, inhibitory MAO, chloramfenikol, metoklopramid, propantelina, cymetydyna, metyrapon, probenecid, antypiryna, salicynamid, izoniazyd, ranitydyna, propranolol, leki analeptyczne).Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży (szczególnie, jeżeli jest to pierwszy trymestr jej trwania).

Zapytaj lekarza: Napoje alkoholowe i kofeinę.

Pamiętaj o:

Składniki Panadol extra: Panadol extra (SmithKline Beecham Consumer Healthcare) tabletki powlekane -, 12 tabl.

Nie używaj Panadol extra gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Panadol extra w słowniku Efekty uboczne P .