rudivax efekty co to jest
Skutki RUBELLA, LIVE ATTENUATED liofilizat do sporządzania roztworu do iniekcji. Efekty uboczne.

Jak działa Rudivax lek

Jak działa Rudivax: Jest to szczepionka przeciwko różyczce. Ochrona przed tą chorobą ma duże znaczenie dla kobiet ciężarnych, ponieważ wirus różyczki może spowodować poważne uszkodzenia płodu.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Rudivax: RUBELLA, LIVE ATTENUATED

Rudivax jest w formie: liofilizat do sporządzania roztworu do iniekcji

Działanie Rudivax zastosowanie: Kalendarz szczepień przewiduje obowiązkowe szczepienie dziewczynek w wieku 13 lat, jednak zaleca się aby szczepieniu poddane zostały wszystkie dzieci, zarówno dziewczynki jak i chłopcy w 12 miesiącu życia.Ponadto kobiety w wieku rozrodczym, które nie były szczepione w wieku szkolnym i nie chorowały na różyczkę (przebycie choroby musi być potwierdzone badaniami krwi) również powinny poddać się szczepieniu.Jeśli miałaś kontakt z chorym na różyczkę to szczepienie ochroni Cię przed zachorowaniem pod warunkiem, że zostanie ono przeprowadzone przed upływem 24 godzin od kontaktu z chorym.Szczepionka nie powinna być podawana osobom z ciężkimi, ostrymi zakażeniami układu oddechowego lub zakażeniami objawiającymi się gorączką.

Jak podawać Rudivax: Dawkę i termin podania szczepionki ustala lekarz.Szczepionka może być podawana jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.

Skutki uboczne Rudivax: W niewielu przypadkach może wystąpić objawy przypominające naturalną różyczkę:Powiększenie węzłów chłonnych, wysypka, gorączka, bóle stawowe.

Efekty Rudivax zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: Poinformuj lekarza o tym, że przypuszczasz bądź jesteś w ciąży!Poinformuj lekarza o chorobach jakie przebyłaś w ostatnim czasie.O tym, że jesteś uczulona na neomycynę. O tym, że cierpisz na jakąkolwiek chorobę alergiczną.O tym, że masz zaburzenia odporności immunologicznej, przyjmowałaś preparaty krwi lub gammaglobulin.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o:

Składniki Rudivax: Rudivax (Pasteur Merieux Serums et Vaccins Lyon) liofilizat do sporządzania roztworu do iniekcji 10dawek, 10 fiol. z rozp. po 5 ml

Nie używaj Rudivax gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Rudivax w słowniku Efekty uboczne R .