solu decortin efekty co to jest
Skutki PREDNISOLONUM liofilizat do iniekcji. Efekty uboczne Solu-Decortin H 250 definicja. Jak.

Jak działa Solu-Decortin H 250 lek

Jak działa Solu-Decortin H 250: Prednizon należy do grupy hormonów zwanych glikokortykosteroidami. Jest produkowany w laboratoriach farmaceutycznych. Działa silnie przeciwzapalnie i przeciwuczuleniowo. Łatwo się wchłania z przewodu pokarmowego.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Solu-Decortin H 250: PREDNISOLONUM

Solu-Decortin H 250 jest w formie: liofilizat do iniekcji

Działanie Solu-Decortin H 250 zastosowanie: Lek w postaci iniekcji ma zastosowanie:w stanach nagłych takich jak obrzęk mózgu, osłona zabiegów neurochirurgicznychbezpośrednie zagrożenie życia: wstrząs anafilaktyczny, ostre odczyny uczuleniowe, choroba posurowicza, stan astmatyczny, ostre zapalenia dróg oddechowych z ich niedrożnoścąuogólnione zakażenia o ciężkim przebiegu z powikłaniami krążeniowymi i mózgowymileczenie stanów wymagających kortykoterapii, a w szczególności gdy niemożliwe jest podanie leku doustnie lub wymagane są jego duże dawki

Jak podawać Solu-Decortin H 250: Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny!

Skutki uboczne Solu-Decortin H 250: Zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze.Osłabienie siły mięśniowej.Owrzodzenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy.

Efekty Solu-Decortin H 250 zastosowania: Nudności i wymioty.Wzmożony apetyt i przyrost wagi ciała.Zaburzenia miesiączkowania u kobiet.Gorsze gojenie się ran.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorowałeś lub chorujesz na gruźlicę.O tym, że chorujesz na cukrzycę.O tym, że chorujesz na chorobę nadciśnieniową.O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.O tym, że chorujesz na kamicę nerkową lub inne choroby nerek.O tym, że wykryto u Ciebie jaskrę (choroba oczu), zakażenia grzybicze skóry, oczu, odbytu. O tym, że stwierdzono u Ciebie chorobę zwaną miastenia, charakteryzującą się uogólnioną męczliwością mięśni.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz dziecko piersią.Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie.

Zapytaj lekarza: Luminal, Fenytoinę.

Pamiętaj o: Stosuj się dokładnie do wszelkich zaleceń lekarza prowadzącego. Lek ten jest ,,bronią obosieczną".Nie przerywaj leczenia bez wcześniejszego skontaktowania się z lekarzem prowadzącym.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie leczenia.

Składniki Solu-Decortin H 250: Solu-Decortin H 250 (Merck KGaA) liofilizat do iniekcji 250mg/5ml, 3 fiol. s.subst. + 3 amp. rozp. 5 ml

Nie używaj Solu-Decortin H 250 gdy: Napojów alkoholowych.Leków z grupy salicylanów, np. Aspiryny, Polopiryny.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Solu-Decortin H 250 w słowniku Efekty uboczne S .