Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Mapryl efekty
mapryl efekty co to jest
Skutki ENALAPRILI MALEAS tabletki. Efekty uboczne Mapryl definicja. Jak działa Lek hamuje tworzenie.

Jak działa Mapryl lek

Jak działa Mapryl: Lek hamuje tworzenie się angiotensyny II -- substancji, która powstaje w organizmie człowieka i może stać się jedną z przyczyn powstania choroby nadciśnieniowej.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Mapryl: ENALAPRILI MALEAS

Mapryl jest w formie: tabletki

Działanie Mapryl zastosowanie: W leczeniu nadciśnienia tętniczego.W leczeniu niektórych postaci niewydolności krążenia.

Jak podawać Mapryl: Lek jest stosowany doustnie w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie!

Skutki uboczne Mapryl: Ból głowy, zawroty głowy.Osłabienie.Nudności.Skurcze mięśni.Gdyby powyższe dolegliwości nasilały się i stały dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Mapryl zastosowania: Obrzęk twarzy, warg, trudności w oddychaniu (przerwij przyjmowanie leku i skontaktuj się z lekarzem).Kaszel.Spadek ciśnienia.Wysypkę skórną.Wzmożoną potliwość.Uczucie wzmożonego gorąca.Zmiany smaku.Stosowany w ciąży może wywołać uszkodzenie i wady u dziecka.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na nerki.O tym, że jesteś uczulony na ten lek.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz (zwłaszcza gdy przyjmujesz inne leki przeciw nadciśnieniu, a także leki moczopędne np. Aldactone, Amiloryd, Triamteren).

Zapytaj lekarza: Leki moczopędne, zawierające jony potasu oraz pokarm zawierający ten jon (głównie owoce i soki owocowe).Leki powodujące zatrzymanie jonów potasu w organizmie, np. Aldactone, Triamteren, Amiloryd.

Pamiętaj o: Nie zmieniaj gwałtownie pozycji ciała z leżącej na stojącą lub siedzącą. Może to spowodować ból głowy, zawroty głowy i omdlenie.Zapoznaj się dokładnie z zaleceniami lekarza odnośnie stosowania leku. Zapytaj go, gdy czegoś nie rozumiesz.

Składniki Mapryl: Mapryl (Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA) tabletki 20mg, 20 tabl. (1x20)

Nie używaj Mapryl gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Mapryl w słowniku Efekty uboczne M .