Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek 5 0 Paracetamol efekty
paracetamol efekty co to jest
Skutki PARACETAMOLUM tabletki. Efekty uboczne Paracetamol 0,5 definicja. Jak działa Lek działa.

Jak działa Paracetamol 0,5 lek

Jak działa Paracetamol 0,5: Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Paracetamol 0,5: PARACETAMOLUM

Paracetamol 0,5 jest w formie: tabletki

Działanie Paracetamol 0,5 zastosowanie: Lek stosowany jest w zwalczaniu gorączki, w leczeniu bólów, obrzęków, zaczerwienienia, drętwienia stawów, bólów mięśni i kości różnego pochodzenia oraz bólów głowy.W leczeniu stanów przeziębienia i grypy.

Jak podawać Paracetamol 0,5: Lek przyjmowany jest doustnie.Dorośli: najczęściej 1-2 tabletki (500-1000 mg) doraźnie lub 1-4 razy dziennie, maksymalnie do 8 tabletek (4000 mg) na dobę. W bólach przewlekłych 500-750 mg co 4 godziny W bólach nowotworowych 10 mg/kg masy ciała/dawkę, często w połączeniu z innymi lekami przeciwbólowymi.Dzieci: średnio 10-15 mg/kg masy ciała/dawkę jednorazowo lub w stałych odstępach czasu, nie częściej niż co 4 godziny.Nie należy przekraczać dawki dobowej 65 mg/kg masy ciała/dobę.Najczęściej (zalecenia producenta): Do 3-ego miesiąca życia nie stosować preparatów doustnych bez konsultacji z lekarzem! do 6 miesiąca (do 7 kg) jednorazowo 70-100 mg do 350 mg na dobę, do 1 r.ż. (do 10 kg) jednorazowo 100-150 mg do 500 mg na dobę, do 3 lat (do 15 kg) jednorazowo 150-200 mg do 750 mg na dobę, do 6 lat (do 22 kg) jednorazowo 200-300 mg do 1000 mg na dobę, do 9 lat (do 30 kg) jednorazowo 300-500 mg do 1500 mg na dobę, do 12 lat (do 40 kg) jednorazowo 400-600 mg do 2000 mg na dobę, powyżej 40 kg wagi dawkowanie jak dla dorosłych. W chorobach nowotworowych 10-12 mg/kg masy ciała co 4 godziny nie przekraczając dawki dobowej 65 mg/kg masy ciała. Nie podawać dzieciom dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.Dokładne dawkowanie każdego preparatu znajduje się na dołączonej do niego ulotce!

Skutki uboczne Paracetamol 0,5: Nudności, wymioty.Reakcja alergiczna w postaci wysypki skórnej.Uszkodzenie krwi.

Efekty Paracetamol 0,5 zastosowania: Uszkodzenia wątroby i nerek (przy długim stosowaniu).Zapalenia trzustki.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.O chorobie nerek lub wątroby.O chorobie krwi.O tym, że chorujesz na cukrzycę.Poinformuj lekarza o innych lekach zażywanych w tym samym czasie.Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży (szczególnie, jeżeli jest to pierwszy trymestr jej trwania).

Zapytaj lekarza: Napoje alkoholowe i kofeinę.Doustne leki przeciwzakrzepowe (np. Dikumarol, Warfarynę)Fenytoinę.

Pamiętaj o:

Składniki Paracetamol 0,5: Paracetamol 0,5 (Filofarm Farmaceutyczna Spółdzienia Pracy) tabletki 500mg, 6 tabl.

Nie używaj Paracetamol 0,5 gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Paracetamol 0,5 w słowniku Efekty uboczne P .